Pepsi Firması Pepsi P1 İle Akıllı Telefon Pazarına Giriyor

İçecek Pazarının en önemli oyuncularından birisi olan Pepsi firması yakında Pepsi P1 adındaki Akıllı Telefon modeli ile Akıllı Telefon Pazarına giriş yapacak.

Reuters tarafından servis edilen bir habere göre Pepsi firması Çinli bir üretici ile anlaşarak kendi Akıllı Telefon Markası ile Pepsi P1 modelini yakında pazara sürmüş olacak.

Peki Pepsi P1 modelinin Teknik Özellikleri ve Tasarımı nasıl olacak. Dilerseniz ona da bir bakalım.

 

Pepsi Kendi Markası İle Akıllı Telefon İşine Giriyor
Pepsi Kendi Markası İle Akıllı Telefon İşine Giriyor

 

Pepsi P1 Modelinin Teknik Özellikleri

Pepsi P1 modeli 5.5 inçlik 1080p Full HD IPS Panele sahip bir ekrana sahip olacak gibi görünüyor.

MediaTek MT6592 serisi bir işlemci ile gelecek olan modelin 13 MP Arka ve 5 MP Ön Kameraya sahip olması bekleniyor.

2 GB Ram Bellek ve 16 GB Dahili Depolama Alanı sunacak olan modelde Çift Sim Kart Desteği, Micro SD Kart Desteği ve 3.000 mAh’lik bir batarya yer alacak.

Android 5.1.1 Lollipop İşletim Sistemine sahip olması beklenilen modelin Saf Android Ara Yüzü kullanması ve bazı Pepsi Özelleştirmeleri ile pazara çıkması bekleniyor.

 

Pepsi Android Akıllı Telefon İşine Giriyor
Pepsi Android Akıllı Telefon İşine Giriyor

 

Pepsi P1 Modelinin Fiyatı Ne Olacak?

7.7 mm inceliğe sahip olması beklenilen Pepsi P1 modelinin 2015 Kasım – Aralık aylarında öncelikle Çin Pazarında satışa çıkması bekleniyor.

Çin için konuşulan rakam şu aşamada 250 Dolar seviyesinde. Tabi bu fiyat ürün satışa çıkınca bazı değişiklikler gösterebilir.

Pepsi firmasının ülkemizde bu modeli satışa sunup sunmayacağı, 100 Pepsi Kapağı getirene Hediye olarak verip vermeyeceği, Diyet modelinin pazara çıkıp çıkmayacağı ise belli değil.

Ancak gelse bile Pepsi markalı bir ürünün ülkemizde Kola ile özdeşleşmiş olmasından dolayı ne kadar rağbet göreceği ve nasıl esprilere sebep olacağı şimdiden net değil.

Pepsi Firması Pepsi P1 İle Akıllı Telefon Pazarına Giriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir