Periscope Uygulamasının Yeni Rakibi YouTube Connect Oluyor

Son dönemin Popüler Canlı Yayın Uygulamalarından birisi olan Periscope yakın dönemde Youtube cephesinin yeni uygulaması Youtube Connect ile kıyasıya bir rekabete girecek gibi görünüyor.

Bir yanda Twitter firmasının bir yatırımı olarak karşımızda duran Periscope Uygulaması, diğer yanda ise Google ve Youtube yatırımı olarak karşımıza çıkan Youtube Connect Uygulaması.

Kısacası çok yakında Canlı Yayın Sektörü büyük bir rekabete ve tabi rekabetle beraber de gelişmelere gebe diyebiliriz.

 

Periscope Uygulaması
Periscope Uygulaması

 

YouTube Connect Uygulaması Hazır Hale Gelmek Üzere

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olsa da YouTube Connect ismi ile karşımıza çıkması muhtemel uygulamanın son aşamalarına gelindi.

Android İşletim Sistemi ve IOS İşletim Sistemi için hazırlanan Mobil Uygulamalar ile tıpkı Periscope Uygulamasında olduğu gibi anında Canlı Yayın yapılabilecek.

Yapı olarak rakibine benzemesi beklenilen YouTube Connect Uygulamasının en büyük avantajı ise Canlı Yayın ile yayınlanan videoların Youtube üzerinden daima izlenebilir olması ve mümkün ise kazanç sağlaması olacak.

 

 

Facebook Live Uygulaması
Facebook Live Uygulaması

Facebook Live Uygulaması da Etkilenecek

Şuan sınırlı sayıdaki kullanıcı veya sayfaya sağlanan Facebook Live Uygulaması da çıkması muhtemel Connect Uygulamasından etkilenecek uygulamalar arasında yer alıyor.

Arkasında Google ve Youtube olması sebebiyle videoların sadece Facebook veya Twitter üzerinde kalmasını istemeyen birçok kullanıcı daha sonrasını da düşünerek YouTube Connect Uygulamasına yönelebilirler.

 

Youtube Connect Uygulaması Yolda
Youtube Connect Uygulaması Yolda

 

Net Tarih Belli Değil

İzleyiciler ile sohbet edebilme, video yayını daha sonra yayınlayabilme, ön ve arka kameralar ile çekim yapabilme gibi birçok desteği de kullanıcılarına sunacak olan Youtube ekibinin o zamana kadar farklı bir adım daha atması ve yazılımsal özellikleri arttırması beklenebilir.

Dediğimiz gibi şu aşamada YouTube Connect Uygulaması henüz resmi bir uygulama değil. Sadece dedikodulardan ibaret.

Facebook Live henüz emekleme aşamasında olan bir sistem olsa da pazarın önemli bir kesimi Twitter destekli olarak çalışan Periscope Uygulamasını uzunca bir süredir kullanıyor ve beğeniyor.

Bu sebeple de Youtube cephesinden atılması beklenilen bu adımın nasıl sonuçlar doğuracağı, hangi markadan müşteri çalacağı, hangi detaylar ile kullanıcıların aklını çeleceği de ilerleyen haftalarda belli olacak gibi görünüyor.

Periscope Uygulamasının Yeni Rakibi YouTube Connect Oluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir