PKK Terör Örgütünün Üst Düzey Yöneticilerinden Bahoz Erdal Öldürüldü

PKK Terör Örgütünün Üst Düzey Yöneticilerinden Bahoz Erdal Öldürüldü

Anadolu Ajansı tarafından ulusal basına verilen bilgilere göre PKK Terör Örgütünün Abdullah Öcalan hapse girdikten sonra Sözde Liderlerinden birisi haline gelen Bahoz Erdal lakaplı Fehman Hüseyin’in öldürüldüğü belirtildi. Dün akşam saat 20.30 sularında Himo Bölgesinden Kamışlı Bölgesine yanındaki 8 militan ile yola çıkan Sözde Liderin hedef alınması ile öldüğü gelen bilgiler arasında. Hasekavi tarafından yapılan […]yorumlar.net

Anadolu Ajansı tarafından ulusal basına verilen bilgilere göre PKK Terör Örgütünün Abdullah Öcalan hapse girdikten sonra Sözde Liderlerinden birisi haline gelen Bahoz Erdal lakaplı Fehman Hüseyin’in öldürüldüğü belirtildi.

Dün akşam saat 20.30 sularında Himo Bölgesinden Kamışlı Bölgesine yanındaki 8 militan ile yola çıkan Sözde Liderin hedef alınması ile öldüğü gelen bilgiler arasında.

Hasekavi tarafından yapılan açıklamalara göre Beşşar Esed yanlısı olmasından dolayı hedef listesine alınan Bahoz Erdal ve yanındaki korumaların yapılan operasyon sonucu öldürüldüğü belirtildi.

Bu durumun özellikle Suriye ve Türkiye için büyük bir mutluluk kaynağı olması gerektiği de Hasekavi tarafından yapılan açıklamalara eklenmiş durumda.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Kübra KAYAOKAY
Kübra KAYAOKAY Sakarya Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü Öğrencisi
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status