PlayStation 4.5 Neo Modeli Yakında Pazara Çıkacak

Hızla gelişen Oyun Dünyasına ve TV Sistemlerine yetişmekte zorlanan PS4 modeli için Sony firması kolları sıvadı ve PlayStation 4.5 Neo modeli için son aşamaya geldi.

Donanımsal olarak daha güçlü bir yapıda pazara çıkacak olan yeni seride eklenen en büyük özellik ise Full HD Görüntü sunan seriler yerine artık 4K Destekli bir oyun konsolu pazara çıkmış olacak.

Bu sayede de şu aralar pazarın en fazla satış yapan ürünü olan 4K TV Modelleri de yüksek çözünürlükte Oyun Deneyimi sunmaya başlayabilecek.

 

PlayStation 4.5 Neo Modeli Yakında Pazara Çıkacak
PlayStation 4.5 Neo Modeli Yakında Pazara Çıkacak

 

PlayStation 4.5 Neo Modelinin Teknik Özellikleri Nedir?

Bir önceki serinin bir basamak üstüne çıkacak olan yeni seride PS5 ismini kullanmayan firma genel yapısını değiştirmeden PS4 modelini iyileştirecek.

Büyük ihtimalle aynı kasa yapısına sahip olacak olan yeni seride 4K Görüntü Çıkışı en fazla ilgi çekecek özellik olacak gibi görünüyor.

Bunun yanında 2.1 GHz’lik hıza çıkabilen 8 Çekirdekli bir yapıya sahip Jaguar serisi bir işlemci ile pazara çıkması beklenilen seride 211 GB/s hızına ulaşabilen 8 GB GDDR5 Ram Bellek kullanılacak.

Yani Hız ve Performans açısından PlayStation 4.5 Neo modeli beklentilerin üstünde olacak gibi görünüyor.

AMD firmasının Ekran Kartı çözümlerini kullanmaya devam etmesi beklenilen seride Geliştirilmiş AMD GNC serisine yer verilmesi ve 911 MHz’lik bir GPU Hızına ulaşılması bekleniyor.

 

Sony PS4
Sony PS4

 

PlayStation 4 & PlayStation 4.5 Neo Karşılaştırması

Teknik Detaylar olarak bakıldığında Sony PlayStation 4 modeli ile Sony PlayStation 4.5 Neo modelleri arasındaki farklar şu şekilde olacak.

 

  PlayStation 4  PlayStation 4.5 Neo
İşlemci Jaguar – 1.6 GHz 8 Çekirdek Jaguar – 2.1 GHz 8 Çekirdek
GPU AMD CGN – 18 CUs 800 MHz AMD CGN – 36 CUs 911 MHz
Ram 8 GB GDDR5, 17 GB/s 8 GB GDDR5, 218 GB/s
Görüntü Çıkışı Full HD 4K Ultra HD

 

Görüldüğü gibi bir anlamda Sony PS5 serisine geçmeyen firmanın neden PlayStation 4.5 Neo ismi ile pazara çıkacağı da bu karşılaştırma tablosunda ortaya çıkmış durumda.

Sony firması özellikleri komple değiştirmek yerine aynı yapılarda özellik listesini daha hızlı hale getirme yoluna giderek yeni modelini hazırlamış durumda.

 

PlayStation 4.5 Neo
4.5 Neo

 

PlayStation 4.5 Neo Satış Fiyatı

Henüz resmi olarak bir duyuru yapılmadı. Bu sebeple de PlayStation 4.5 Neo modelinin Satış Fiyatı ne olacak belli değil.

Ancak pazardan gelen haberlere göre artık PlayStation 3 serisini yavaş yavaş eritmek isteyen Sony firmasının PlayStation 4 serisini 1.000 TL civarına düşüreceği, 4.5 Neo modelini ise 1.499 TL veya 1.699 TL gibi bir rakamdan satışa sunacağı yönünde.

Bu noktada da bana Full HD Çözünürlük yeter diyenler PS3 fiyatına yakın bir fiyattan PS4 alabilecekler. Dileyenler ise 4K Destekli TV’leri için PS4.5 Neo modelini satın alabilecekler.

PlayStation 4.5 Neo Modeli Yakında Pazara Çıkacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir