PlayStation 4 Modelinin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Resmiyet Kazandı

Sony kanadının en fazla güvendiği ürün olan ve pazara sürülen her modeli yoğun ilgi ile karşılanan PlayStation serisinin 4. Nesil ürünün PlayStation 4 modeli pazara çıkacağı günü beklemeye başladı.

Microsoft XBOX kanadının da Oyun Konsolu alanına yüklenmeye başlaması ile rekabette oldukça önemli bir konuma gelen PlayStation 4 modeli için ilk resmi tarihler ve fiyatlar Sony tarafından açıklandı.

PlayStation 4 modeli ilk olarak Amerika Birleşik Devletlerinde 15 Kasım 2013 tarihinde meraklıları ile buluşacak. 29 Kasım 2013 tarihinde ise modelin Avrupa satışlarına start verilecek.

Bu noktada Türkiye satışlarının da 29 Kasın 2013 tarihinde başlaması bekleniyordu. Ancak Sony Türkiye adına Twitter üzerinden bir açıklama yapan Mustafa Yiğit, Playstation 4‘ün, Türkiye’ye gecikmeli olarak geleceğini belirtti. Yiğit, Playstation 4’ün Türkiye’de, Aralık ya da Ocak ayında satışa sunulacağını söyledi.

PlayStation 4 Modelinin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Resmiyet Kazandı
PlayStation 4 Modelinin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Resmiyet Kazandı

Hatırlanacağı üzere, Microsoft daha önce yaptığı bir açıklama da Xbox One’ın satışa sunulacağı ülkeleri listelemiş ve Türkiye’ye bu listede yer vermemişti. Microsoft’tan sonra, Sony’nin de Türkiye’yi ikinci plana itmesi, yeni nesil konsolları merakla bekleyen biz oyun severler için gerçekten büyük bir hayal kırıklığı oldu.

En azından yeni nesil konsolda tercihi Playstation 4 olanlar en fazla 2 ay (Kasım’dan itibaren) bekleyecekler. Tercihi Xbox One olanların ise ne kadar bekleyecekleri bile henüz belli değil.

PlayStation 4 modeli için ilk belirlenen fiyat ise ABD için 399 Dolar, Avrupa için ise 349 – 399 Dolar arasında oldu. Türk Lirası olarak bakıldığında ise vergiler ve ara karlar girmeden 800 TL gibi bir rakam çıkıyor. Tüm eklemeler ile ise 1000 – 1250 TL arasında bir rakamdan Türkiye pazarında satışa çıkmasını bekleyebiliriz.

Sony PlayStation 4 modelini yılsonuna kadar 32 ülkede satışa sunarak seneyi oldukça iyi bir kazançla kapatmak peşinde. Aynı zamanda yeni yıla girecek olan ailelere de evde Noel kutlamak için iyi bir sebepte sunma uğraşında.

Ön Sipariş sistemi açıldıktan sonra 1 Milyon Adet PlayStation 4 siparişi alan firma eğer siparişlerde ve stokta sorun yaşamaz ise 2013 senesini iyi bir kazanç ve son çeyreği de hızlı bir yükselişle kapatacak gibi görünüyor.

Bakalım 2014 senesinde Play Station 4 modeli nasıl bir ivme yakalayacak ve Sony ile Microsoft arasındaki rekabet nasıl şekillenecek.

PlayStation 4 Modelinin Çıkış Tarihi ve Fiyatı Resmiyet Kazandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir