Pokemon Go Oyunu 3. Gününde Türk Hava Yollarını 3’e Katladı

Pokemon Go Oyunu 3. Gününde Türk Hava Yollarını 3’e Katladı

Birkaç ülkede henüz deneme sürümü olarak sunulmasına rağmen bir anda Tüm Dünyada oynanmaya başlanılan Pokemon Go oyunu daha 3. Gününde Nintendo firmasının hisselerini %53 arttırdı. Bu rakam toplamda 9 Milyar Dolara tekabül ediyor ve THY’nın piyasa değerinin 3 katı. Özellikle şuan genç yaşlarda bulunan gençlerin çocukluklarında önemli bir değere sahip olan Çizgi Filmlerden birisi olan […]


Birkaç ülkede henüz deneme sürümü olarak sunulmasına rağmen bir anda Tüm Dünyada oynanmaya başlanılan Pokemon Go oyunu daha 3. Gününde Nintendo firmasının hisselerini %53 arttırdı. Bu rakam toplamda 9 Milyar Dolara tekabül ediyor ve THY’nın piyasa değerinin 3 katı.

Özellikle şuan genç yaşlarda bulunan gençlerin çocukluklarında önemli bir değere sahip olan Çizgi Filmlerden birisi olan Pokemon gerçek dünyayı da baz alarak hazırlanan oyunu ile bir anda gençlerin yeni gözdesi olmayı başardı.

Nintendo firması tarafından deneme amaçlı olarak birkaç bölgede indirilebilir hale getirmesine rağmen Android İşletim Sistemi kullanıcıları .apk uzantılı dosyaları indirerek, IOS İşletim Sistemi kullananlar ise Ülke Tercihlerini değiştirerek Pokemon Go oyununa ulaşmayı başardılar.

  McDonald’s ve Niantic Anlaştı, Mc Şubeleri PokeStop Noktası Oluyor

 

Pokemon Go Oyunu
Pokemon Go Oyunu

 

3 Günde 3 Türk Hava Yolları Satın Aldı

Oyunun pazara sürülmesinin üzerinden sadece 3 gün geçmesine rağmen şimdiden Nintendo şirketinin Pazar payı 9 Milyar Doların üstünde bir artış göstererek 30 Milyar Dolara yükselti.

Pokemon Go şu ana kadar firmanın Pazar Payına en fazla etki eden ürünlerden birisi halini aldı. 9 Milyar Dolar gibi bir rakama tekabül eden büyüme Türk Lirası cinsinden ortalama 26 Milyar TL anlamına geliyor.

Türk Hava Yollarının şuan ki toplam değeri 8.1 Milyar Dolar civarında. Yani sadece Pokemon Go Oyunu ülkemizin en büyük firmalarından birisi olan Türk Hava Yollarını 3 kez satın alabilecek güçte bir değer yaratmış durumda.

 

Pokemon Go Oyunu 3. Gününde Türk Hava Yollarını 3'e Katladı
Pokemon Go Oyunu 3. Gününde Türk Hava Yollarını 3’e Katladı

 

Artış Bir Süre Daha Devam Edecektir

Yakın dönemde Asya ve Avrupa ülkelerinde resmi olarak indirilebilir hale gelecek olan Pokemon Go oyunu bu süreçten sonra Oyun İçi Satın Alma seçenekleri ile de firmaya büyük bir gelir kapısı sağlayacak gibi görünüyor.

Bu süreçte oyunun sebep olabileceği varsayılan bazı kazalar sonucunda bazı ülkelerde yasaklanması da söz konusu.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status