Profiliniz Kopyalanırsa Facebook Size Bilgi Verecek

Son zamanlarda artan Sahte Profil olaylarına müdahale etmeye başlayan Facebook ekibi yeni özelliği ile size Güvenlik konusunda da yardımcı olacak.

2015 Kasım ayından bu yana yavaş yavaş tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde geliştirilen sistem ile sizin daha önce kullandığınız Profil Fotoları kullanılarak bir Facebook Hesabı açılması durumunda size bilgi verilecek.

Eğer açılan hesabı onaylarsanız dorun yok. Ancak hesabın onaylanması yapılmazsa yeni açılan Facebook Hesabı otomatik olarak Sahte Hesap muamelesi görecek.

 

Facebook Para Kazanma

 

Reklam ve Dolandırıcılık İlk Seçenek

Fake Hesap ya da Sahte Profil olarak adlandırılan bu tarz yapılanmalar genellikle Reklam ya da Dolandırıcılık amacıyla açılıyorlar.

Sizin Facebook Profilinizden alınan görseller ile bazen Aynı İsim – Soyisim bazen ise Farklı İsim Soyisim ile açılan bu hesaplar her türlü durumda da size zarar veriyor.

Arkadaşlarınızı eklemeye başlayan bu profil zaman içerisinde sizin gibi davranarak Borç Para – Ücretli Abonelik gibi birçok eylemle sizin adınıza farklı kişileri dolandırabiliyor.

Aynı sistem ile bazı Fake Hesaplar ise farklı sistemlerin reklamlarını yaparak ya da bilgisayarlara virüslü dosya göndererek çevrenizdekileri ele geçirebiliyorlar.

 

Facebook 2015 İlk Çeyrek Malı Raporu Açıkladı

 

Bayan Kullanıcılar Hedefte

Bu tarz Fake Profil olayından en fazla zarar görenler ise hiç kuşku yok ki kadınlar oluyor.

Bazen Cinsel İçerikli Reklam bazen ise Dolandırıcılık için açılan hesapların yanında Eski Sevgilisi için hesap açan erkeklerde oldukça fazla.

Kişinin kendi rızası dışında açılan bu sayfalar sebebiyle Maddi ve Manevi olarak zarar gören kullanıcıları Facebook yeni sistem ile daha olayın başında iken uyarmaya başlayacak.

Bu sayede kullanıcılar kendi Profil Fotoğrafları ile açılan hesapları görebilecek, daha olaylar sorun yumağı haline gelmeden gerekli işlemleri yapabilecek.

 

Facebook Profil Resminiz “Herkese Açık” İse, İsteyen Bu Resmi Kullanabilir

 

%75 Oranında Hesapta Aktif Hale Geldi

Kasım 2015’de denemelerine başlanılan sistem şu ana kadar Facebook Kullanıcılarının %75’lik bir kısmını ağı içerisine almış durumda.

Kısa sürede kalan %25’lik kısımda da sistem içerisine girerek artık Fake Hesap Döneminin kapanmasa bile eskisine nazaran yavaşlamasına sebep olacak.

Ancak yine de siz çevrenizden gelen bu tarz İkinci Hesap Arkadaşlık İsteklerine temkinli yanaşın.

 

Profiliniz Kopyalanırsa Facebook Size Bilgi Verecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir