PTT PayPal Benzeri Bir Elektronik Ödeme Sistemi Üzerinde Çalışıyor

PTT yakın dönemde PayPal benzeri bir Elektronik Ödeme Sistemini müşterilerinin beğenisine sunuyor olacak.

Ulaştırma Bakanı Ahmet ARSLAN ilgili kurumlarla Ortak Ödeme Platformu niyet mektubu imzalandığını ve yakın zamanda bu projenin de hayata geçeceğini belirtti.

Hayata geçirilecek olan sistemin ise ülkemizden geçtiğimiz yıllarda bazı yasal yükümlülüklerini yerine getirmediği için çekilen PayPal sistemine benzediğini vurguladı.

 

PTT Kart

 

Elektronik Ödemede Rekabet Artıyor

Son dönemde özellikle PayPal sisteminin ülkemizden çekilmesinden sonra birçok farklı Yerli ve Yabancı firma tarafından Elektronik Ödeme konusunda adımlar atılmaya başlandı.

İninal Kart, PaPara, Param Kart ve buna benzer birçok sistem ile Online Ödeme alabiliyorsunuz veya istemeniz durumunda Ödeme Kartları ile de alışveriş vs. gibi işlemleri yapabiliyorsunuz.

PTT’de BDDK tarafından hazırlanan taslak kapsamında kendi Elektronik Ödeme Sistemi üzerinde çalışmalara başlamış durumda.

PTT tarafından pazara sürülecek Online Ödeme Sistemi hem büyük bir kuruma ait olması hem de PTT Kart gibi bir sistemin zaten aktif olarak kullanılıyor olmasından dolayı pazarda daha fazla talep görecektir.

Eğer Yerli ve Yabancı firmalar ile gerekli anlaşmaları yaparak hem Ödeme Alma hem de Ödeme Gönderme konusunda ciddi bir kolaylık sağlarsa ve PayPal gibi geniş bir kitle tarafından da kabul görürse Türkiye dışında Global Pazarda da kendi varlığını kanıtlayabilir.

Bakalım 2018 yılında PTT başka hangi atılımlar ve yatırımlar ile müşterilerinin karşısına çıkmaya devam edecek.

PayPal Nakit Kartı Kullanım Detayları ve İşlem Ücretleri

PTT PayPal Benzeri Bir Elektronik Ödeme Sistemi Üzerinde Çalışıyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir