PTT Türkiye Kart 2 İlde Pilot Uygulama Kapsamında Hayata Geçirilecek

PTT A.Ş. tarafından üzerinde çalışmalar devam eden Türkiye Kart 2019 yılında 2 ilde Pilot Uygulama kapsamında hayata geçirilecek.  Yıl sonuna doğru ise Türkiye Kart 30 ilde kullanılabilir hale gelmiş olacak.

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik tarafından yapılan açıklama kapsamında uzunca süredir üzerinde çalışmaların devam ettiği Türkiye Kart Projesinde artık son aşamaya gelindiği ifade ediliyor.

2019 yılı içerisinde ilk olarak 2 ilde Pilot Uygulama olarak hayata geçirilecek olan Türkiye Kart Projesi yaşanan teknik sıkıntıların da çözülmesi ile 2019 yılı sonuna kadar 30 ilde uygulanan bir proje halini alacak.

 

PTT Şubeleri Çalışma Saatleri ve En Yakın PTT

 

Tek Kart İle Toplu Taşıma Kullanımı

PTT tarafından hayata geçirilen ve Belediyelerde de destek alınarak aktife alınacak olan Türkiye Kart projesi özellikle Toplu Taşıma noktasında tüketicilere büyük bir kolaylık sağlayacak.

Hayata geçecek proje ile Türkiye Kart uygulamasının uygulandığı illerdeki vatandaşlar tek bir kart ile istedikleri ildeki Toplu Taşıma Araçlarına binebiliyor olacak.

Her ilde ayrı bir toplu taşıma kartı almaya yada daha fazla ödeme yaparak tek kullanımlık biletler almaya da gerek kalmayacak.

PTT tarafından Türkiye Kart Projesinin 2020 yılında 81 ildeki tüm Toplu Taşıma Araçlarında aktife alınması ve kısa sürede milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmaya başlanması bekleniyor.

 

İstanbulkart Türkiyekart Oluyor

 

PTT Şube ve PTTmatik Sayısı Artacak

PTT AŞ Genel Müdürü Kenan Bozgeyik yaptığı açıklamada hali hazırda 3.445 olan PTTmatik sayısının 2019 yılı sonuna kadar 5.000 adedin üstüne çıkarmayı, 2023 yılına ise 100.000 adede ulaşmayı planladıklarını da ifade etti.

Aynı şekilde 2023 yılı hedefleri kapsamında 100.000 çalışan ve 15.000 PTT Şubesine ulaşma hedeflerinin de olduğunu, bu kapsamda her 20 dakikalık mesafede bir PTT Şubesi veya PTTmatik ürünü konumlandırmak istediklerini ifade etti.

PTT Türkiye Kart 2 İlde Pilot Uygulama Kapsamında Hayata Geçirilecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir