PTTCell Tarife Detayları, SMS ve İnternet Paketleri ve İlk Kullanım Kampanyası

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

PTT ve Avea işbirliği ile Mobil Pazara yeni bir Operatör daha gelmiş oluyor. PTTCell ile dileyen müşteriler PTT tarafından sunulan Avantaj ve Kampanyalardan yararlanma imkânı bulacaklar.

173 yıldır ülkemizde aralıksız olarak iletişimi ve ulaşımı sağlayan PTT artık Cep Telefonu Operatörü olarak karşımıza çıkıyor. Avea ve PTT arasında imzalanan anlaşma sonrasında PTTCELL aktif olarak hayata geçmiş durumda.

İlk etapta 200 PTT şubesinde Faturasız Ön Ödemeli Hat satışı ile başlanacak olan PTTCell satışlarına daha sonra sistemin oturmasına müteakip Faturalı Hat satışı ile de devam edilecek.

PTTCell Avea Altyapısı İle Faaliyete Geçiyor
PTTCell Avea Altyapısı İle Faaliyete Geçiyor

PTTCell Tarife Bilgileri ve Ücretleri

 

PTTCell tarafından aktife alınan ilk paket bir anlamda kendi aboneleri arasında oldukça uygun bir görüşme imkanına kapılarını açmış oluyor.

Ayda 20 TL gibi bir yükleme yaparak PTTCell Abonelerini 3000 Dakika Ücretsiz Arama İmkânına kavuşmuş oluyorsunuz. Diğer yönlere yapacağınız aramalarda ise her  5 Dakika 30 Kuruş olarak ücretlendirilecek şekilde ayarlamalar yapılmış.

SMS ve İnternet için ise farklı paketler aktifleştirilmiş durumda. Onlarla alakalı olarak yazımızın devamında bilgi sunuyor olacağız.

Minimum Yükleme  20 TL / Aylık
Pttcell’lilerle       3000 Dakika
Yurt içi her yöne          5 dakikası 30 Kuruş
SMS 30 Kuruş/Adet
Standart İnternet         0,50 TL/100 kb

 

PTTCell SMS ve PTTcell İnternet Paketi

 

Eğer PTTCell abonesi iseniz o zaman ayda sadece 9 TL ödeme ile Her Yöne 2000 SMS Satın alabilirsiniz. Paketi satın almak için yapmanız gereken tek şey ise 2000 yazıp 1788 nolu SMS Hattına mesaj atmak.

Aynı şekilde PTTCell İnternet Paketi satın alarak aylık 1 GB İnternet Kullanımına 14.5 TL ödeme yapabilirsiniz. Bu sayede telefon üzerinden yapacağınız internet bağlantıları için ek bir ödeme yapmamış olursunuz. Pakete dahil olmak için 1GB yazıp 1788’e göndermeniz yeterlidir.

Paket Adı  Ücret  Sunulan Hizmet  Abonelik
SMS Paketi  9 TL Her Yöne 2000 SMS 2000 yaz 1788’e gönder
İnternet Paketi  14,5 TL  1 GB 1GB yaz 1788’e gönder

 

PTTCell İlk Kayıt Kampanyası

 

PTTCell geçiş yapan veya yeni hat alan kullanıcılarına birde ilk kullanım hediyesi sunuyor.

Kampanya kapsamında geçiş yaptıktan yada hat aldıktan sonra 600 yazıp 1788 nolu hatta SMS göndermeniz durumunda 30 gün geçerli olacak olan Her Yöne 600 Dakika Görüşme paketine sahip olabilirsiniz.

Kampanya kapsamında hediye dakikaların yüklenmesi için ilk 30 günde başvuru SMS’inin gönderilmesi ve en az 20 TL bakiye yüklemesi yapılması gerekmektedir.

PTTCell Tarife ve Kampanyaları
PTTCell Tarife ve Kampanyaları

PTTCell Tarife ve Kullanım Detayları

 

 1. Tarife herkese açıktır.
 2. Her yöne dakikalar yurt içi kullanım için geçerlidir. Yurt içi her yöne dakikalarınızı ev, iş telefonları ve tüm operatörleri aramak için kullanabilirsiniz.
 3. Yurt içi her yöne dakikalar; yarışma servisleri, sohbet hatları, Pttcell Müşteri Hizmetleri, tüm katma değerli hizmet sunulan numaraları ve özel servis numaralarına doğru yapılan aramaları, KKTC dahil yurtdışı, faks, data, WAP aramalarını kapsamamaktadır.
 4. Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 5. Fiyatlar tek seferde 20 TL ve üzeri yükleme yapıldığında, 30 gün boyunca geçerlidir. Ücretlendirme periyodu 300 saniyedir.
 6. 20 TL altında yükleme yapıldığında konuşma fiyatı tüm yönlere için dakikası 30 Kuruştur, SMS fiyatı 30 Kuruş /adettir. Ücretlendirme periyodu 60 saniyedir.
 7. 444 ile başlayan aramaların yurt içi ücretlendirmesi her yöne arama ücretiyle aynıdır.
 8. Yurt içinde Pttcell hatlarından yapılan 788 Pttcell Müşteri Hizmetleri’ni arama 1. dakikada sonlandırılması halinde 30 Kuruş, 1 dakikadan fazla sürmesi halinde görüşme başına faturasız müşterilerimiz için 40 Kuruş olarak ücretlendirilmektedir.
 9. Pttcell’lilerle ücretsiz 3000 dakika süresi faturasız Pttcell hatlarını aramada kullanılabilir. 20 TL yükleme sonrasında 30 gün içerisinde 3000 dakika sürenin kullanımı sonrasında Pttcell yönüne yapılan aramalar tarifenin her yöne arama ücreti olan 5 dakikası 30 Kuruştan ücretlenecektir.
 10. Kalan dakikalar KALAN3000 yazılarak 1788’e ücretsiz SMS gönderilerek sorgulanabilir.

 

PTTCell SMS Paketi Detayları

 

 • 30 gün içerisinde kullanılmayan SMS’ler 30 gün sonunda silinecektir.
 • 30 gün içinde paket biterse yeniden paket alınabilir.
 • Paket kapsamındaki SMS’ler sadece yurtiçi gönderiler için geçerlidir, yurtdışı, KKTC, katma değerli servis ve özel servis numara gönderilerinde kullanılamaz.
 • Paket kapsamındaki SMS’lerinizi kullanabilmek için paket aldıktan sonra hattınızda minimum 1 TL bakiye kalması gerekmektedir.
 • Paket 30 gün sonunda otomatik olarak yenilenecektir. Bakiyenin yetersiz olması durumunda, paketin süresi dolduğu andan itibaren 5 gün içerisinde yeterli yükleme yapılmazsa paket otomatik olarak iptal edilir ve tekrar yenileme yapılmaz. Yenileme yapılmadığında SMS gönderimleri 30 Kuruş ile ücretlendirilir.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama :

 •  Kalan SMS adedinizi KALAN2000 yazıp 1788’e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz.
 • Ayrıca paket dahilindeki kullanım haklarının %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu servis SMS kullanımları için 6 saat öncesinin bilgilerini içerir.

Paket İptali :

 •  Paketin yenileme talimatının iptali için IPTAL2000 yazip, 1788’e SMS gönderebilirsiniz.

 

PTTCell İnternet Paketi Detayları

 

Paket Kapsamı ve Geçerlilik Detayları :

 • Paket 30 gün boyunca geçerlidir.
 • 30 gün içinde paket biterse yeniden paket alınabilir.
 • Paket 30 gün sonunda otomatik olarak yenilenecektir. Bakiyenin yetersiz olması durumunda, paketin süresi dolduğu andan itibaren 5 gün içerisinde yeterli TL yükleme yapılmazsa paket otomatik olarak iptal edilir ve tekrar yenileme yapılmaz. Yenileme yapılmadığında İnternet ücreti Standart İnternet üzerinden ücretlendirilir.
 • 1GB 30 gün içinde harcanırsa ve yeni paket alınmazsa kullanım ücreti paket aşım ücreti olan 0,000049TL/KB’dır.
 • Kullanılmayan internet miktarı kullanım süresi dolduktan sonra kullanılamaz.
 • İnternet paketi Pttcell şebekesinde geçerlidir. Uluslararası dolaşımda ayrıca ücretlendirilir.
 • Fiyatlara KDV ve ÖİV dahildir.
 • İnternete bağlanmak için 444 6 788’i arayarak Pttcell Müşteri Hizmetleri’nden destek alabilirsiniz.

Kalan Kullanım Hakkı Sorgulama :

 •  Kalan kota miktarını INTERNET yazıp 1788’e ücretsiz SMS göndererek öğrenebilirsiniz.
 • Ayrıca paket dahilindeki kullanım haklarının %80’i ve %100’ü kullanıldığında sistemden SMS ile otomatik olarak bilgilendirme yapılmaktadır. Bu servis SMS kullanımları için 12 saat öncesinin bilgilerini içerir.

Paket İptali :

 •  Paketin yenileme talimatının iptali için IPTAL 1GB yazip, 1788’e SMS gönderebilirsiniz.

 

3G Nedir? 

3G ile 3G şebekesinin desteklendiği yerlerden çok yüksek hızlarda internet erişimine sahip olursunuz.

Telefonumun 3G Uyumluluğunu Nasıl Sorgularım? 

Telefonunuzun 3G uyumluluğunu 3534’e boş SMS atarak, ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz.

Nasıl 3G’li Olurum?

Telefonunuzun 3G uyumlu olması durumunda, Pttcell 3G dünyasına ÜCRETSİZ katılmak için 3G yazıp 1788’e SMS gönderebilirsiniz.

3G aboneliğinizi iptal etmek için IPTAL 3G yazıp 1788’e gönderebilirsiniz.

 

PTTCell İlk Kayıt Kampanyası Detayları

 

 • Kampanya kapsamındaki hediye dakikaların kazanılması için, kayıt olduktan sonraki 30 gün içerisinde ilk yükleme yapılmalıdır.
 • Aylık tek seferde en az 20 TL’lik yüklemeye yurtiçi her yöne 200 dakika kazanılır. 3 ay boyunca her ay en az tek seferde 20 TL yükleme yapan aboneler 3 ayda toplamda yurtiçi heryöne 600 dakika kazanırlar.
 • Kampanyadan yararlanacak numara eğer daha önce Pttcell’den hizmet almış bir numara ise, numaranın tekrar Pttcell’e taşındığı tarih ile numaranın Pttcell’den diğer işletmeciye taşınmış olduğu tarih arasında en az 90 gün geçmiş olmalıdır.
 • Kampanyaya kayıt olduktan sonra kampanyadan 30 gün içerisinde bir kez yararlanılabilir.
 • Kampanyaya kayıt olduktan sonraki 90 gün içerisinde hediye kazanılabilir.
 • Kullanılmayan hediye dakikalar 30 gün içinde silinir.
 • Kazanılan hediye dakikalar transfer edilemez.
 • Hediye dakikalar sadece yurt içi her yöne sesli aramalarda geçerli olup yurtdışına, 788 Pttcell Müşteri Hizmetlerine, bilgi ve danışma numaralarına, özel servis numaralarına ve tüm katma değerli hizmet sunan numaralara doğru yapılan aramaları kapsamamaktadır.
 • 4446788 numarasına yapılacak aramalar hediye dakikalardan düşer.
 • Hediye dakikaların ücretlendirme periyodu 60 sn.dir.
 • Hattın iptal olması, numarasının başka bir operatöre taşınması veya hattın başka bir kişiye devri halinde abone kampanya kapsamında sağlanan hediye dakikalardan faydalanamayacaktır.

PTTCell Tarife Detayları, SMS ve İnternet Paketleri ve İlk Kullanım Kampanyası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir