R10.NET Yönetimi Değişti, Sitenin Büyük Hissedarı Coşkun ÇETİN Oldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Türkiye’nin en büyük Webmaster Forumu unvanını korumakta olan R10.net sitesinin yönetimi bir anlamda el değiştirdi. Megatr Hosting firmasının sahibi İzmirli İşadamı Coşkun ÇETİN firmanın çoğunluk hissesini satın aldı.

Sektörel bazda bakıldığında Coşkun ÇETİN tarafından R10.NET sitesinin çoğunluk hisselerinin alınmış olması en başarılı yatırımlardan birisi olarak ele alınabilir.

2006 yılında kurduğu MegaTR Hosting ile ciddi bir müşteri portföyüne sahip olan Coşkun ÇETİN aynı zamanda Mobil Uygulama ve Mobil Oyun sektöründe de yaptığı yatırımlar ile adından söz ettirmekte.

Coşkun ÇETİN - R10

Satış Süreci İle Alakalı Detaylar Açıklanmadı

R10.com adresini satın alan, R10.net adresinin de Çoğunluk Hissesini satın alan MegaTR Hosting sahibi Coşkun ÇETİN’in bu satın alım için ne kadarlık bir ödeme yaptığı, sitenin ne kadarlık hissesinin satın alındığı bilgileri ise paylaşılmadı.

Ancak satın alım sonrasında daha önce sadece RADMİN tarafından kullanılan Administrator ünvanı Coşkun ÇETİN tarafından da kullanılmaya başlandı.

Bu arada küçük bir bilgi daha. Coşkun Çetin aslında R10.net yönetimine 2013 yılında aldığı az sayıdaki hisse ile giriş yapmış ve o dönemden sonra forumda Yönetici olarak görev yapmaya başlamıştı. Yaptığı son alım ile birlikte Çoğunluk Hisselerinin sahibi olduğu için de artık Administrator olarak forumda yer alıyor.

R10.net Webmaster Forumu

R10.NET Sitesi Hakkında

R10.net 2005 yılında kullanıcı adı olarak  RADMİN ismini kullanan bir girişimci tarafından VBulletin Forum Sistemi üzerine kurulan ve temelinde Webmaster Forumu olarak planlanan bir forum sitesidir.

R10 ismi alınırken o dönemlerinde efsane futbolcusu Ronaldinho ve 10 numaralı formasından esinlenilmiş ve Ronaldinho için bir Hayran Sitesi kurulması amaçlanmıştır.

Ancak o dönemler nasıl olduysa bu fikirden vazgeçilmiş ve yıllar boyunca binlerce webmasterın bir şekilde yolunu uğrayacağı bir Webmaster Sitesi halini almıştır.

Site zaman içerisinde büyümüş, davetiye ile üye kabul eden, ciddi bilgi paylaşımlarının yapıldığı, ticari süreçlerin yaşandığı bir forum halini almıştır.

Son yıllarda Forum mantığının gözden düştüğü dönemde bile birçok rakibi çıkmasına rağmen R10.Net ciddi bir kullanıcı kitlesini her gün forum sayfalarında ağırlamakta, her gün onlarca ticari işlem yapılmakta ve halen webmaster ve gündem üzerine paylaşımlar yapılmaktadır.

MegaTR Hosting

MegaTR Hosting Hakkında

MegaTR İnternet ve Bilişim Hizmetleri  %100 Yerli Sermaye ile 2007 yılında kurulan ve Kurumsal Yapısı ile birçok hosting firmasının birkaç adım önüne geçen bir firmadır.

Yeterli bir sermaye ile kurulduğu ve yaptığı işlerde kaliteyi ön plana çıkardığı için geçen 11 – 12 yıllık süreçte kullanıcı sayısını giderek yükseltmiş ve sektöründe bilinen ve saygı duyulan bir firma halini almıştır.

Farklı firmaların Alt Bayisi olmak yerine Alt Bayilik verecek kalitede bir yapı kuran MegaTR bu sayede de 10.000’den fazla web sitesi ile 2018 yılı itibari ile hatırı sayılır bir firma halini almıştır.

Firmanın sunduğu bazı hizmetler şu şekildedir:

 • Linux Web Hosting
 • Linux Reseller Hosting
 • Linux Cloud Sanal Sunucular VDS
 • Windows Cloud Sanal Sunucular VDS
 • Linux Dedicated, Kiralik Sunucu Hizmetleri
 • Windows Dedicated, Kiralik Sunucu Hizmetleri
 • Domain Tescili ve Transferi
 • SSL ve Özel IP Satışı ve Kurulumu
 • Sunucu Bakım Danışmanlık Hizmetleri
 • Sunucu Güvenliği Danışmanlık Hizmetleri
 • Sunucu Optimizasyon Hizmetleri
 • SEO Hizmetleri

Coşkun ÇETİN

Coşkun ÇETİN Kimdir?

MegaTR Hosting firmasının sahibi, R10.net sitesinin büyük hissedarı olarak bilişim sektöründe ön plana çıkmayı başaran Coşkun ÇETİN ile alakalı olarak bazı bilgiler şu şekilde sıralanabilir.

 • 2006 yılında MegaTR İnternet ve Bilişim Hizmetleri firmasını kurdu
 • 2013 yılında R10.net sitesine hissedar oldu.
 • 2018 yılında R10.net sitesinin Büyük Hissedarı oldu
 • İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Mezunudur.

R10.NET Yönetimi Değişti, Sitenin Büyük Hissedarı Coşkun ÇETİN Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. Kaç kez üye olmak için başvurdum kabul edilmedim vakti zamanında. Şimdi ister Radmin olsun ister Coşkun Çetin olsun fark etmez.

 2. 23 Eylül 2018, 02:42

  Bunlar reklam kokan haraketler. Sektörde bir anda bir R10.net dalgası yayılmaya başlandı.

  Eski gücünü kaybeden bir site kabul edilmesi gerek. Bundan ötürü de bir Webmaster Formu havası estirilmeye çalışılıyor.

  Yıllardır doğru dürüst bir bilgi paylaşımı yok. Sadece Satışın ve Satış Sonrasında yaşanan sorunların yer aldığı bir site olmaya doğru gidiyor.

  R10.net adresinden veya diğer webmaster sitelerinden birisinde bir yardım konusu açın, birkaç dakika içinde 3-5 kişi Ücretli Destek için yazar. Çok nadirdir ücretsiz destek veren.

 3. 23 Eylül 2018, 02:40

  Bakalım R10.net sitesinde bir düzelme olacak mı? Uzunca süredir doğru dürüst bir gelişme yok.

  Havuz Sistemi gelmesi lazım. Liyakat sisteminin oturması lazım. iTrader sistemi oldukça eskidi. Artık bazı iyileştirmelerin yapılması lazım. Mobilde ciddi sıkıntı var. Tapatalk olmadı mı siteye girmek bile bir zulüm.

  Bunların iyileştirilmesi lazım

 4. 23 Eylül 2018, 02:38

  Coşkun ÇETİN hakkında nedense internette pek bir bilgi yok.

  R10.net firmasının yeni çoğunluk hissesi sahibi, MegaTR firmasının sahibi. Başka da detay yok.

  Facebook hesabına falan da denk gelmedim.

 5. 23 Eylül 2018, 02:37

  Para parayı çeker demişler ya. MegaTR firmasının sahibi Coşkun ÇETİN in de R10.net adresini satın alması tam da böyle bir şey.

 6. R10.net ve MegaTR acaba bir arada kampanyalar falan yapmaya başlar mı?
  R10.net üzerinden Gold Üyelik alana MegaTR Hosting üzerinden %20 indirim falan.
  Bakalım Coşkun ÇETİN ile R10 nasıl bir ivme yakalayacak.

 7. Zaten uzunca süredir yönetimde idi. Yıllar önce bir kısmını almıştı. Acaba arka planda ne kadar para ödendi. Ben onu merak ediyorum.
  RADMİN iyi kazandı siteden :)