Ramazan Ayında Diş ve Diş Eti Sağlığına Daha Fazla Dikkat Etmek Gerekiyor

Diş Hekimi Doğan Bircan tarafından yapılan açıklamalara göre özellikle Ramazan Ayında diz ve diş eti sağlığına daha fazla özen göstermek gerekiyor.

Özellikle Sahur sonrasında fırçalanmayan dişlerin bakteri yuvarına döndüğünü belirten Bircan,  İftar saatine kadar diş ve diş eti üzerinde artan bakteri yapısı diş ve diş eti sağlığını da olumsuz olarak etkiliyor.

Normal bir süreçte gün içerisinde devamlı bir şeylerin tüketilmesi ile ağız içi bakterilerin üreme aşamasında çok zaman bulamamasına rağmen Ramazan ayında iki yemek arasındaki süreç çok uzun olduğu için bakterilerin de bayram ettiğini vurguluyor.

Bu sebeple hem Sahur hem de İftar sonrasında dişlerin kesinlikle uygun bir diş fırçası ve diş macunu ile fırçalanması gerekiyor.

Ayrıca oruç tutanların Sahur sonrasında dişlerini fırçaladıktan sonra Antiseptik Ağız Çalkalama Suyu ile gargara yapmaları gün boyu daha sağlıklı bir ağız ve diş yapısına sahip olma noktasında oldukça fazla katkı sağlıyor.

Diş Sağlığı ve Ağız Sağlığının bireysel yönden etkileri olduğu gibi Ağız Kokusu gibi sıkıntıların giderilmesi için de diş fırçalamanın oldukça önemli olduğunu bilmeniz gerek.

Ramazan Ayında Diş ve Diş Eti Sağlığına Daha Fazla Dikkat Etmek Gerekiyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir