Pasaport Kayıt İşlemleriRekabet Kurulundan Yemek Kartı Şirketlerine Soruşturma

Rekabet Kurulundan Yemek Kartı Şirketlerine Soruşturma

   Yemek kartı hizmeti veren, Edenred, Sodexo, Multinet, Setcard ve Winwin’e Rekabet Kurulu tarafından soruşturma açıldı. Rekabet Kurumu kendi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada bu firmalara karşı soruşturma başlatıldığını duyurdu.    Bu firmalara karşı açılan soruşturmanın haksız kazanç sağlama konusu ile ilişkili olduğu öğrenildi. Ayrıca Edenred ve Sodexo firmalarının ihalelerde organize hareket etmek, satış şartlarını […]


   Yemek kartı hizmeti veren, Edenred, Sodexo, Multinet, Setcard ve Winwin’e Rekabet Kurulu tarafından soruşturma açıldı. Rekabet Kurumu kendi internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada bu firmalara karşı soruşturma başlatıldığını duyurdu.
   Bu firmalara karşı açılan soruşturmanın haksız kazanç sağlama konusu ile ilişkili olduğu öğrenildi. Ayrıca Edenred ve Sodexo firmalarının ihalelerde organize hareket etmek, satış şartlarını birlikte belirlemek, müşterileri ve ihaleleri paylaşmak, rakiplerin faaliyetini zorlaştırmak gibi suçlardan dolayı ve bunlara ek olarak müşterilerinden yüzde 7 ile 10 arasında bir komisyon sağlayarak aşırı derecede kar payı talebinde hareket etmeleri suçlarını da kapsayan soruşturma devam ediyor. Bir takım iddiaların ve şikayetlerin yer aldığı bildiri niteliği taşıyan metinde bunların yanı sıra sözü geçen firmaların kullandığı kuponların örneğin para gibi tedavülünün işçi ücretlerine ve iş verimliliğine olumsuz sayılabilecek etkilerinin bulunduğuna dair iddialarını ve şikayetlerini içeren başvuru, Danıştay 13. Dairesi’nin vermiş olduğu kararı üzerine yeniden gözden geçirildi ve değerlendirildi. Bahsi geçen firmaların restoran, lokanta ve büfeler dahilinde karşılıklı oturularak yapılan anlaşmalarda kendi lehlerine mecburi güçlü taraf olarak geçerlilik niteliği kazandırılan anlaşmalarda haksız kazançlar sağlamak suretiyle sözü edilen işyerlerine zor durumlara düşürecek ve buna sebep olacak ğiyasa koşullarının oluşumunda rol aldıklarından dolayı başlatılmış olan soruşturma, Rekabet Kurulunun sitesinde bu şekilde yansıtıldı. Sitede yapılan açıklamadan sonra neler olacağı ise merak konusu.

  Yemek Kartları Marketlerde Kullanılmaya Devam Edilecek

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status