Renault Yeni Hibrit Modellerini Duyurdu – Yeni Clio E-Tech ve Yeni Captur E-Tech Plug-in

Yeni Clio E-Tech ve Yeni Captur E-Tech Plug-in

Grubu 2020 Brüksel otomobil fuarında Hibrit yapıdaki ve Şarj edilebilir Hibrit yapıdaki modellerini resmi olarak duyurdu.

Herkes için sürdürülebilir mobilite yaklaşımında bir dönüm noktası olan elektrikli mobilitenin öncüsü ve uzmanı olan Grubu, 10 yılı aşkın süredir elektrikli araç deneyimi çerçevesinde, dinamik ve verimli hibrit motor seçeneklerini müşterilerinin beğenisine sunuyor.

Grubu, hibrit versiyonlar ile birlikte pazarın en geniş elektrikli araç ürün gamını sunuyor: ile “full hibrit”, ile “full plug-in hibrit” ve Yeni ZOE ile “%100 elektrikli”. Yakın bir zamanda Megane E-TECH Plug-in versiyonunun da eklenmesi ile müşteriler, ihtiyaçlarına en uygun otomobili seçebilecek. Hibrit seçenekleri ile CO2 emisyonları ve uzun yolculuklarda bile yakıt tüketimi azaltılıyor.

 

 

%40 Yakıt Tasarrufu Sağlayacak

, şehir içi kullanımının yüzde 80’ini tamamen elektrik modunda gerçekleştirerek termik bir motora kıyasla şehir içi kullanımda yüzde 40’a kadar yakıt tasarrufu sağlıyor. 135 km/sa maksimum hızda karma kullanımda (WLTP) 50 kilometre, şehir içi kullanımda ise (WLTP şehir) 65 kilometre boyunca %100 elektrikle kullanılabiliyor.

’nun %100 elektrikli ve termik motorlu B segment ürün gamına ek olarak, ve hibrit motorlar, her ihtiyaca uygun özellikleri ile dikkat çekiyor. Bu segmentte müşterilerin beğenisine sunulan hibrit versiyonlarla birlikte, artık elektrikli otomobil deneyimi daha erişilebilir hale geliyor.

’nun pazara sunduğu yeni hibrit motorlar, İttifak’ın deneyim ve sinerjisine dayanıyor. Grubu, 2022 yılına kadar %100 elektrikli 8 model ve hibrit & şarj edilebilir hibrit 12 modeli ürün gamına ekleyecek.