Pasaport Kayıt İşlemleriResmi Sitelere Erişimde Sorun Yaşanıyor

Resmi Sitelere Erişimde Sorun Yaşanıyor

Aralarında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Başbakanlık ve Resmi Gazete’nin de bulunduğu birçok siteye erişimde sorun yaşanıyor. Gece yarısından itibaren başlayan sorunun kaynağı henüz net olarak belli olmazken kurumlardan da konuyla alakalı olarak bir bilgi ya da haber gelmedi. Sitelere girişler bazı durumlarda oldukça uzun süre gerçekleşmezken bazı durumlarda ise direkt hata […]


Aralarında Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Başbakanlık ve Resmi Gazete’nin de bulunduğu birçok siteye erişimde sorun yaşanıyor.

Gece yarısından itibaren başlayan sorunun kaynağı henüz net olarak belli olmazken kurumlardan da konuyla alakalı olarak bir bilgi ya da haber gelmedi.

Sitelere girişler bazı durumlarda oldukça uzun süre gerçekleşmezken bazı durumlarda ise direkt hata sayfası alınmasına sebep oluyor.

 

Resmi Gazete
Resmi Gazete

 

Saldırı mı? Server Sorunu mu?

Yaşanan sıkıntıların Web Servis Sağlayıcısı kanalında yaşanan bir sorun mu olduğu yoksa eşzamanlı olarak Devlet Sitelerine saldırı mı düzenlendiği henüz anlaşılabilmiş değil.

Sabah saatlerine kadar devam eden sorunlarda genellikle TSK’nın ve MSB’nin sitelerine girildiğinde karşımıza aşağıdaki gibi bir görüntü çıkıyor.

Ekranda “tsk.gov.tr / msb.gov.tr ana makinesinin DNS adres sunucusu bulunamadı” uyarısı görülüyor.

 

Resmi Sitelere Erişimde Sorun Yaşanıyor
Resmi Sitelere Erişimde Sorun Yaşanıyor

 

Sabah Saatlerinde Normale Döndü

Web sitelerinin sabahın erken saatlerinde yapılan müdahaleler ile normale döndükleri ancak halen ara ara bağlantı hatası verdikleri görülüyor.

Bu noktada da ya gece saatlerinde gerçekleşen bir Hacker Saldırısı ya da tüm sitelerin barındıkları serverlarda yaşanan bir çökmenin bu duruma sebep olduğu bilgileri üzerinde duruluyor.

Tabi ki konuyla alakalı henüz bir açıklama gelmedi ve büyük ihtimalle de sitelerde yaşanan durumla alakalı herhangi bir açıklama da yapılmayacak.

 

Milli İstihbarat Teşkilatı
Milli İstihbarat Teşkilatı

  CERN ve MIT Tarafından Hazırlanan ProtonVPN Şimdi de Android İşletim Sisteminde

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status