RIM Firması BlackBerry İçin Android Port-A-Thon Etkinliği Düzenleyecek

Research In Motion (RIM) firması 2013 senesinde büyük umutlarla pazara sunacağı BlackBerry 10 İşletim Sistemi için kullanıcılarını sevindirecek bir çalışma içerisine girdi.

Android Port-A-Thon Etkinliği adıyla düzenlenecek olan bir dönüşüm etkinliği ile şu aşamada Android İşletim Sistemi için hazırlanmış olan Yarım Milyondan fazla uygulamanın en azından 100.000 kadarını BlackBerry 10 İşletim Sisteminde kullanılabilir hale getirmek amaçlanıyor.

Uygulama Geliştirme ile uğraşan tüm yazılımcıların katılabileceği bir etkinlik olan Android Port-A-Thon Etkinliği kapsamında RIM Firması BlackBerry 10 İşletim Sistemi için ortaya konulan her uygulama için geliştiricilere 100 Dolar ödeme yapacak.

20 adet uygulamaya kadar ödeme yapacak olan RIM firması bir geliştiriciye kabul gören uygulama sayısı 20 olunca 2000 Dolar gibi bir ödeme yaomış olacak. Ayrıca 5 Uygulama sayısını aşan her Uygulama Geliştirici çekiliş ile Dev Alpha isimli cihazı kazanma şansı yakalayacak.

BlackBerry OS 10 İçin Android Port-A-Thon Etkinliği
BlackBerry OS 10 İçin Android Port-A-Thon Etkinliği

RIM firmasının BlackBerry Uygulama Sayısında önemli bir artışın hedeflendiği Android Port-A-Thon Etkinliğini 11 Ocak 2013 tarihine yapması bekleniyor.

Kullanıcılarına minimum 70.000 Uygulama söz veren RIM firması pazara sunmaya hazırlandığı BlackBerry Z10 gibi modellerin satış rakamlarını arttırabilmek için Uygulama Sayısına önem vermek durumunda kalacak gibi görünüyor.

Android İşletim Sistemi ve İOS İşletim Sistemi gibi iki önemli rakibe ve pazara yeni girmesine rağmen başarılı bir yükseliş içerisine giren Windows Phone 8 gibi köklü bir sisteme karşı BlackBerry OS 10 İşletim Sisteminin yeterli sayıya ulaşabilmesi doğru ve etkili bir pazarlama kampanyasının yanında müşteriye sunulan avantajlar ile de doğru orantılı olacak gibi görünüyor.

Bakalım BlackBerry OS için yapılacak olan Android Port-A-Thon Etkinliği istediği başarıyı RIM firmasına sunabilecek mi?

RIM Firması BlackBerry İçin Android Port-A-Thon Etkinliği Düzenleyecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir