Risk Merkezi Raporu e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Sunulacak

Risk Merkezi Raporu e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Sunulacak

Türkiye Bankalar Birliği tarafından e-Devlet üzerinden sunulmaya başlanılan Risk Merkezi Raporu ayda bir kez ücretsiz olarak alınabilecek.


Türkiye Bankalar Birliği tarafından üzerinden sunulmaya başlanılan ayda bir kez ücretsiz olarak alınabilecek.

15 Mart 2019 tarihi saat 18:30 itibari ile üzerinden vatandaşların kullanımına açılan sistem üzerinden Başvurusu ücretsiz olarak yapılabilecek. İlgili rapor kapsamında ise vatandaşlara “ Limit ve Borç Bilgileri” veya “Çek Bilgileri”  sunulacak.

 

Raporlar 2 Saat ile 24 Saat Arasında Gönderilecek

Sistemine giriş yaptıktan sonra Başvurusu kısmından Limit ve Borç Bilgilerini yada Çek Bilgilerini talep edecek olan vatandaşlara 2 saat ile 24 saat arasında bir süre içerisinde bilgiler iletilecek.

Bilgiler sisteme yüklendikten sonra vatandaşa SMS ile bilgi verilecek. Gelen SMS sonrasında ise üzerinden ilgili Risk Raporuna erişim sağlayabileceksiniz.

 

E-Devlet Sistemi

 

Ayda Bir Kez Ücretsiz Olacak, Tüm Borçlar Görünecek

üzerinden gönderilen SMS içerisinde sisteme girişte kullanılacak bir şifrede yer alacak.

sistemine girip ilgili menüye geçiş yaptığınızda rapor görüntülemek için bu şifreyi girmeniz gerekecek.

Findeks gibi sistemler veya bankalar üzerinden Ücretli olarak alınabilen bu raporlar Ayda 1 Kez Ücretsiz olacak şekilde e-Devlet üzerinden alınabilecek.

Banka ve finansal kuruluş detayları ile borç bilgilerinin yer aldığı raporda vatandaşlar, tüm borçlarını ve varsa ödenmemiş olan faiz borçlarını görebilecek. Ayrıca banka ve finansal kuruluşlar tarafından yasal takibe intikal ettirilmiş açık veya kapalı durumdaki borçlar da son 10 yılı kapsayacak şekilde görüntülenebilecek.

Verilecek olan bu hizmet özellikle de borçlarını düzenli olarak takip etmek isteyen, bankalardan kartı almak veya çekmek isteyen ancak bankalardaki finansal durumunu bilmeyenler için güzel  bir hizmet olacak.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM
Dost Siteler