Risk Merkezi Raporu e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Sunulacak

Türkiye Bankalar Birliği tarafından e-Devlet üzerinden sunulmaya başlanılan Risk Merkezi Raporu ayda bir kez ücretsiz olarak alınabilecek.

15 Mart 2019 tarihi saat 18:30 itibari ile e-Devlet üzerinden vatandaşların kullanımına açılan sistem üzerinden Risk Merkezi Raporu Başvurusu ücretsiz olarak yapılabilecek. İlgili rapor kapsamında ise vatandaşlara “Kredi Limit ve Borç Bilgileri” veya “Çek Bilgileri”  sunulacak.

 

Raporlar 2 Saat ile 24 Saat Arasında Gönderilecek

e-Devlet Sistemine giriş yaptıktan sonra Risk Merkezi Raporu Başvurusu kısmından Kredi Limit ve Borç Bilgilerini yada Çek Bilgilerini talep edecek olan vatandaşlara 2 saat ile 24 saat arasında bir süre içerisinde bilgiler iletilecek.

Bilgiler sisteme yüklendikten sonra vatandaşa SMS ile bilgi verilecek. Gelen SMS sonrasında ise e-Devlet üzerinden ilgili Risk Raporuna erişim sağlayabileceksiniz.

 

E-Devlet Sistemi
E-Devlet Sistemi

 

Ayda Bir Kez Ücretsiz Olacak, Tüm Borçlar Görünecek

e-Devlet üzerinden gönderilen SMS içerisinde sisteme girişte kullanılacak bir şifrede yer alacak.

e-Devlet sistemine girip ilgili menüye geçiş yaptığınızda rapor görüntülemek için bu şifreyi girmeniz gerekecek.

Findeks gibi sistemler veya bankalar üzerinden Ücretli olarak alınabilen bu raporlar Ayda 1 Kez Ücretsiz olacak şekilde e-Devlet üzerinden alınabilecek.

Banka ve finansal kuruluş detayları ile borç bilgilerinin yer aldığı raporda vatandaşlar, tüm borçlarını ve varsa ödenmemiş olan faiz borçlarını görebilecek. Ayrıca banka ve finansal kuruluşlar tarafından yasal takibe intikal ettirilmiş açık veya kapalı durumdaki borçlar da son 10 yılı kapsayacak şekilde görüntülenebilecek.

Verilecek olan bu hizmet özellikle de borçlarını düzenli olarak takip etmek isteyen, bankalardan kredi kartı almak veya kredi çekmek isteyen ancak bankalardaki finansal durumunu bilmeyenler için güzel  bir hizmet olacak.

Risk Merkezi Raporu e-Devlet Üzerinden Ücretsiz Sunulacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir