RPCS3 Red Dead Redemption’ı PC’de çalıştırdı

Bir Rockstar Games oyunu olan Red Dead Redemption Ps3 ve Xbox için özel olarak çıkan ve adını efsaneler arasına yazdıran bir oyun. PC’de olmamasından dolayı birçok oyuncuyu üzen Red Dead Redemption geliştiriciler tarafından PC’de çalıştırıldı.

RPCS3 emülatörü kullanarak PlayStation için yapılan oyunları PC’nizde de oynayabiliyorsunuz. Emültör henüz büyük bir başarı gösterebilmiş değil zira özel olarak PS3 için çıkan oyunları PC’de oynamak hala neredeyse imkansız.

Geçtiğimiz aylarda ikincisinin çıkacağı duyurulan Red Dead Redemption oyun severlerin bilgisayarlarında da oynayabilmek istediği olağanüstü ve kült bir oyun. Bir zamanların efsanesi PCSX2 gibi PlayStation’daki oyunların PC’de oynanmasını sağlayan RPCS3’ün geliştiricileri Red Dead Redemption’ı PC’de çalıştırmayı başardı. Intel-i7 işlemcili bilgisayarda yapılan deneme geçtiğimiz günlerde YouTube üzerinden yayınlandı.

Oyunun PC’de oynanışında elbette ki şimdilik büyük sıkıntılar mevcut.3 ile 20 arasında değişen FPS ve karakterlerin çoğu zaman gözükmemesi bunlardan sadece birkaçı. Öte yandan geliştiriciler oyunun önümüzdeki aylar içerisinde geliştirilerek PC’de oynanabilir hale getirileceğini söylüyorlar.

Ticari çıkarlar doğrultusunda sadece belli bir platformda çıkarılan oyunlar oyuncular tarafından hoş karşılanmadığı için zorunlu bırakıldıkları platformda oynamak yerine kendi yöntemlerini kullanarak oyunları farklı platformlara taşıyorlar.”PC vs Oyun Konsolları” kapışmasında PC tarafının sıkı fanatikleri yıllardır oynama fırsatı bulamadıkları bu muhteşem oyunun PC’de oynanabilir hale gelmesi için gün sayıyorlar.

RPCS3 Red Dead Redemption’ı PC’de çalıştırdı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir