Sahibinden Kiralık Online Alışveriş Sitesi “ bimeks.com.tr ”

Bimeks firması tarafında 2018 yılı Ocak ayında CB DİJİTAL firmasına kiralanan, firmanın online satış kanalı bimeks.com.tr adresi yeni kiracısını arıyor.

Web sitesinin ana sayfasına konulan bilgilendirme ile alan adının kiralık olduğu ve iletişim için bilgi@bimeks.com.tr adresine mail atılması gerektiği bilgisi verilmiş durumda.

2018 yılının Ocak ayında daha önce Üsküdar Belediyesi Basın Danışmanlığı görevini yürüten Cüneyt Zülfikar Bitikçioğlu tarafından kurulan CB DİJİTAL YATIRIM VE TİCARET LTD.ŞTİ. tarafından kiralanan site uzunca bir süre Bimeks logosu ve eski ara yüzü ile online satışa devam etti. Ancak yapılan açıklamalara göre bu kiralamadan beklenen verim alınamadı.

Daha önce yapılan satışlara karışmayacağını, sadece kendi döneminde yapılan satışların Servis ve İade süreçleri ile ilgileneceği belirten CB Dijital firması 2018 yılı sonu ile Bimeks.com.tr adresindeki hizmetine son vermiş gibi görünüyor. Web sayfasındaki Kiralık İlanı da aslında henüz KAP üzerinden bir açıklama yapılmamış olsa da bu bilgiyi doğruluyor.

 

Bimeks Web Sitesi Kiralık

 

Bimeks Firması İçin İşler Yolunda Gitmiyor

1990 yılında kurulan, 2000’li yıllarda ise hızlı bir şekilde büyümeye başlayan, 2013 ve 2014 yılında pazarda isim yapmış Electroword ve Darty firmalarını bünyesine katarak Türkiye’nin En Büyük 2. Teknoloji Perakendecisi halini alan Bimeks firması 2016 yılının ilk çeyreğinden itibaren yavaş yavaş güç kaybetmeye başladı.

150’den fazla mağazaya ve 1.000 den fazla personele sahip olan, mağazaları üzerinden milyonlarca TL satış yapan ve son yıllarda da Web Satışlarında ciddi bir müşteri kitlesi yakalayan Bimeks firması 2018 yılı sonu itibari ile elinde marka değeri dışında milyonlarca TL lik borcu olan bir firma halini almış durumda.

2018 yılının Ocak ayında CB Dijital firmasına kiralanan bimeks.com.tr adresi özellikle son yıllarda firmanın en büyük mağazalarının yaptığı ciroların üstünde ciro yaparak ciddi bir satış kaynağı halini almıştı. Ancak markanın imajının yerle bir olması, mağazalarının kapanması ve ardında binlerce mağdur bırakması ile web sitesine olan ilgi de bir anda yok oldu.

Ancak yine de bimeks.com.tr adresini kiralamak isteyen, güçlü bir reklam maliyeti ve ürün stoğu ile bu markayı canlandırabilirim diyen kişi yada firmalar bilgi@bimeks.com.tr adresi üzerinden firma ile irtibata geçebilirler. Tabi ki Bimeks firmasının şu aşamada ne gibi talepler ve ücretler talep edeceğini bilemiyoruz.

Sahibinden Kiralık Online Alışveriş Sitesi “ bimeks.com.tr ”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir