Sahte WhatsApp Mesajı Bir Anda Milyonlara Ulaştı

Dün gönderilmeye başlayan bir WhatsApp mesajı kısa sürede binlerce kişi tarafından adres defterlerine gönderildi. Ama aslında mesaj sahte ve hiçbir amacı olmayan bir mesajdı.

Bir zamanlar SMS ile “Bu mesajı 20 kişiye göndermezsen başına kötü şeyler gelecek” diye dolaşan mesajlara şimdilerde Sosyal Mesajlaşma Servislerinde dolaşmaya başlayan mesajlar eklendi.

Dün akşam birçok kişi tarafından adres defterlerindeki WhatsApp kullanıcılarına gönderilen mesajda aslında tam olarak buydu. Peki, mesajda ne yazıyordu?

İşte o mesaj…

“Bizi desteklediğiniz için siz değerli üyelerimize teşekkürü borç biliriz. Bu mesajı Whatsapp kullanıcısı 10 arkadaşınıza illettiğiniz takdirde 5 sene ücretsiz whatsapp kullanma hakkını kazanacaksınız.

İnandırıcı gelmedi mi? Web sayfamız da konuyla ilgili açıklamamıza göz atabilirsiniz: www.whatsapp.com

Mesajınız 10 whatsapp üyemize ulaştıktan sonra kutucuk yeşil olacak ve siz 5 sene ücretsiz üyelik kazanmış olacaksınız tebrikler!!!”

WhatsApp 10. Yıl Mesajı
WhatsApp 10. Yıl Mesajı

Temelde inandırıcı bir mesaj gibi dursa da WhatsApp platformunun 10 yıllık bir geçmişinin olmaması sebebiyle biraz ilgili olanlar hemen bunun Sahte SMS Kuyruklarından birisi olduğunu anladılar. Anlayamayanlar ise çevrelerine mesajı yaymaya devam ettiler.

2009 yılından beri kullanımda olan ve bu sene 4. Senesini yaşayan WhatsApp Uygulaması ilk 1 sene ücretsiz olarak kullanıcılara sunuluyor. Sonrasında ise platformlara göre 2-3 TL’yi geçmeyen bir ücret talep ediyor. Bu ücrette reklamsız bir mesajlaşma sunabilmek için ortaya çıkan giderleri karşılamak amaçlı.

Sahte WhatsApp Mesajı Bir Anda Milyonlara Ulaştı
Sahte WhatsApp Mesajı Bir Anda Milyonlara Ulaştı

“Whatsapp 10” etiketi ile Twitter Gündemine de düşen mesaj bir anda Trend Topic olmayı başardı. Tabi ki bu olaydan sonra mesajla alakalı gerçeği öğrenen kişi sayısının artmasına bağlı olarak gönderilen Mesaj oranları da bir anda düşmeye başladı.

Mesajın kim tarafından, hangi amaçla gönderildiği ise belli değil. Ancak ülkemizde halen bu tarz mesajlara inanan binlerce kişinin Milyonlarca sms gönderdiği gerçeği ise ne yazık ki karşımızda duruyor.

Sahte WhatsApp Mesajı Bir Anda Milyonlara Ulaştı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir