Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi Maçları Artık TiViBu’da

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Star TV ve D-Smart tarafından yayınlanan Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçları için Türk Telekom ve TTnet ağırlığını koydu ve gelecek sezondan itibaren 3 senelik Yayın Haklarını almayı başardı.

Yıllardır Star TV ile özdeşleşmiş olan Şampiyonlar Ligi maçları ile D-Smart üzerinden yayınlanan UEFA Avrupa Ligi  maçları 2015/2016 sezonundan itibaren 3 yıl boyunca TiViBu ve TRT üzerinden yayınlanacak.

 

Şifresiz Maçlar TRT Ekranlarında

TTnet ve TRT arasında yapılan anlaşma ile Şifresiz olarak yayınlanması gereken maşlar TRT 1 veya TRT 3 üzerinden yayınlanacak ve tüm izleyicilere açık olacak.

Şifreli olarak yayınlanacak maçlar ise TiViBu üzerinden Şifreli ve Ücretli olarak yayınlanacak ve TiViBu Aboneleri özel bir paket alarak bu maçları izleyebilecekler.

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası Maçları Artık TiViBu’da
Şampiyonlar Ligi ve UEFA Kupası Maçları Artık TiViBu’da

TiViBu Ev ve Web Sistemine Daha Fazla İlgi

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi Maçlarının alınması ile TTnet TiViBu IP TV Sisteminin daha hızlı bir şekilde büyümesi, daha fazla noktada kullanılır hale gelmesi ve birçokl eve giriş yapması bekleniyor.

Star TV ekranlarında izlemeye alıştığımız Şampiyonlar Ligi Maçları bu sene özellikle Acun ILICALI’nın TV8 Kanalını almasından sonra bu kanalla sıkça anılmaya başlanmıştı.

Acun’un özellikle Eğlence ve Gösteri ağırlıklı olarak yayın hayatına devam ettirme kararı aldığı TV8 Ekranlarında Şampiyonlar Ligi Maçlarının yayınlanması beklenirken TTnet ve TiViBu oldukça farklı bir boyuta taşıdı işleri.

 

IP TV Sistemleri Ön Plana Çıkmaya Başlıyor

Daha önceki dönemlerde Dijital Platformların yani Digitürk ve D-Smart gibi sistemlerin ön plana çıktığı TV Sektöründe şimdilerde ise IP TV sistemleri ön plana çıkmaya başladı.

Ülkemizde yeterli güce ve kullanıcı oranına ulaşmakta zorlanan Tivibu Sistemi bir anlamda bu anlaşmalar ile pazardaki bilinirlik katsayısını arttıracak ve birçok noktaya üyelik satışı yapmaya başlayacak.

Bu özellikle Geleceğin TV Sistemleri üzerinde de ülkemizdeki önemli adımlardan birisi olarak ele alınabilir.

Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi Maçları Artık TiViBu’da

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Paylaşım İçin Teşekkür Ederim . Gerçekten çok güzelbir site herzaman takibediyorum böyle yararlı siteleri görmek çok güzel . Başarılar