Samsun Galaxy S4 Modeli İçin Çalışmalarda Sona Gelindi

Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S4

Samsung firması pazara sunduğu Galaxy S3 modelinden pek memnun kalmamış durumda. Bu sebeple bir üst model olmasını planladığı Galaxy S4 modeli için çalışmalarına hız verdi.

Her ne kadar Apple iPhone 5 beklenilenin altında bir ürün pazara sunuyor olsa da satış rakamları kullanıcıların yinede bu ürüne büyük rağbet göstereceğini gösterdi. Elbette ki bu durum Samsung firması için pek de iyi bir haber değil.

Bu noktada Samsung Galaxy S4 modeli ile biraz daha kendisini geliştirmeyi planlıyor. Bu kapsamda sızan haberlere göre cihazın boyutu biraz daha büyüyecek ve 5 İnç olacak. Ancak bu ne kadar akıllı bir adım olur açıkçası pek de bilemiyoruz.

Samsung Galaxy S2 hem elde kolay tutulması hem de oldukça başarılı bir performans sergilemesi sebebiyle büyük bir satış rakamı yakalamış olsa da Samsung Galaxy S3 özellikle büyük yapısı ile kendisini pek sevdiremedi. Bu noktada biraz daha büyük bir cihazı pazara sunmak Samsung için biraz da riziko olacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S4
Samsung Galaxy S4

 

Bu sene HTC ve LG firmalarının 4 çekirdekli ürünlerini açıkladıkları MWC fuarına gözünü diken Samsung firması WMC 2013 fuarına kadar Galaxy S3 modelini hazır hale getirmeyi ve o süreçte pazara sunmayı amaçlıyor.

Sızıdırlan haberlere göre firma kendi ürettiği İşlemcilerde şu aşamada çok başarılı bir cihazı kaldıracak bir seviyede değil. Özellikle LG Optimus G modelinde de kullanılan Qualcomm SnapDragon S4 Pro modeli şuan da Samsung Exynos 5 İşlemcilerden daha güçlü ve performanslı. Bu sebeple Samsung bu sefer Qualcomm firması ile çalışma yapabilir.

Samsung bu noktada Galaxy S3 modelinde yaşadığı sorunları görerek Galaxy S4 modelinde bu sorunlardan kurtulmayı da planları arasına almış durumda. Yine 4 Çekirdek teknoloji ile bir cihaz çıkarmayı planlayan firma bu noktada biraz daha çalışma yaparak Android İşletim Sistemi için daha aktif ve hızlı bir ara yüz de sağlayacaktır.

Şu aşamada Android 4.1 Jelly Bean ile pazara sürülmesi beklenilen Galaxy S4 modelinin o zamana kadar hazırlıklarının tamamlanması durumunda Android 5.0 ile de pazara çıkabileceğini belirtelim.

Samsung firması Galaxy S4 modelinde üzerinde çalıştığı 12 veya 13 MP lik kamera setlerinden de kullanacak gibi görünüyor. Pazara çıkan rakiplerin 12 MP ile çalışma yapması bir anlamda Samsung firmasını zorlamaya başladı bile.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir