Samsung 5G Hızına Ulaşmak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

Samsung 5G Hızına Ulaşmak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

Ülkemizde henüz 3G İnternet Bağlantı Hızının üstüne çıkılamasa da dünyada birçok ülke 4G hızını kullanıyor. Samsung ise şimdilerde 5G İnternet Bağlantı Hızı için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Pazara sızan bilgilere göre Samsung firması 5G çalışmalarına başlamış ve yaptığı son testlerde de bu bağlantı hızına ulaşmayı başarmış durumda. Firmanın ulaştığı düşünülen rakam ise 1Gbps seviyelerinde. Yani […]


Ülkemizde henüz İnternet Bağlantı Hızının üstüne çıkılamasa da dünyada birçok ülke hızını kullanıyor. Samsung ise şimdilerde 5G İnternet Bağlantı Hızı için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Pazara sızan bilgilere göre Samsung firması 5G çalışmalarına başlamış ve yaptığı son testlerde de bu bağlantı hızına ulaşmayı başarmış durumda. Firmanın ulaştığı düşünülen rakam ise 1Gbps seviyelerinde. Yani ülkemizde kullanılan 100 Mbps Fiber Optik bağlantıların 10 katı bir hıza erişilmiş durumda.

Dünya teknoloji devleri 2020 yılı gibi bir zaman diliminde 5. Nesil Bağlantı hızına geçileceği konusunda görüş bildirirken Samsung tarafından 2013 senesinde yapılan başarılı testler sonrasında bu sürenin daha öne çekilmesi gibi bir ortamda oluşabilir.

  Mobil Pazarın İnternet İhtiyacı Artmaya Devam Ediyor
Samsung 5G Hızına Ulaşmak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor
Samsung 5G Hızına Ulaşmak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

teknolojisinde sunulan Max. 75 Mega Bitlik veri transferi oranının 5G ile 1 Giga Bitlik seviyeye taşınacak olması arada büyük bir uçurumun meydana gelmesine sebep olacak. Bu durumda operatörler tarafından kapatılması gerekilen ve kullanıcıya sunulması gerekilen bir uçurum olacak.

Bu arada ülkemizde henüz sistemlerinin dahi olmadığını ve AKK (Adil Kullanım Kotası) sebebiyle zaten interneti doğru dürüst kullanamadığımızı düşünecek olursak şimdilik 5G bize epey uzak görünecektir.

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. elin oğlu 5g çalışmalarına başladı bizde 4g yok 😀 ne yapayım 5g yi eskiden 3g teknolojisi yokken 3g li cihaz sattıklarına benzer
  a kişisi derdi: abi benim cihazda 3g var
  b kişisi: o ne yaw
  a kişisi: görüntülü görüşme yapabiliyormuşsun
  b kişisi: nasıl yapacakmışız ya
  a kişisi: şimdilik alt yapısı hazırlanıyormuş
  b kişisi: o alt yapı gelinceye kadar senin telefonun hurdaya çıkar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
 • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status