Samsung 5G Hızına Ulaşmak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

Ülkemizde henüz 3G İnternet Bağlantı Hızının üstüne çıkılamasa da dünyada birçok ülke 4G hızını kullanıyor. Samsung ise şimdilerde 5G İnternet Bağlantı Hızı için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor.

Pazara sızan bilgilere göre Samsung firması 5G çalışmalarına başlamış ve yaptığı son testlerde de bu bağlantı hızına ulaşmayı başarmış durumda. Firmanın ulaştığı düşünülen rakam ise 1Gbps seviyelerinde. Yani ülkemizde kullanılan 100 Mbps Fiber Optik bağlantıların 10 katı bir hıza erişilmiş durumda.

Dünya teknoloji devleri 2020 yılı gibi bir zaman diliminde 5. Nesil Bağlantı hızına geçileceği konusunda görüş bildirirken Samsung tarafından 2013 senesinde yapılan başarılı testler sonrasında bu sürenin daha öne çekilmesi gibi bir ortamda oluşabilir.

Samsung 5G Hızına Ulaşmak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor
Samsung 5G Hızına Ulaşmak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

4G teknolojisinde sunulan Max. 75 Mega Bitlik veri transferi oranının 5G ile 1 Giga Bitlik seviyeye taşınacak olması arada büyük bir uçurumun meydana gelmesine sebep olacak. Bu durumda operatörler tarafından kapatılması gerekilen ve kullanıcıya sunulması gerekilen bir uçurum olacak.

Bu arada ülkemizde henüz 4G sistemlerinin dahi olmadığını ve AKK (Adil Kullanım Kotası) sebebiyle zaten interneti doğru dürüst kullanamadığımızı düşünecek olursak şimdilik 5G bize epey uzak görünecektir.

 

 

Samsung 5G Hızına Ulaşmak İçin Çalışmalarına Devam Ediyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

 1. elin oğlu 5g çalışmalarına başladı bizde 4g yok :D ne yapayım 5g yi eskiden 3g teknolojisi yokken 3g li cihaz sattıklarına benzer
  a kişisi derdi: abi benim cihazda 3g var
  b kişisi: o ne yaw
  a kişisi: görüntülü görüşme yapabiliyormuşsun
  b kişisi: nasıl yapacakmışız ya
  a kişisi: şimdilik alt yapısı hazırlanıyormuş
  b kişisi: o alt yapı gelinceye kadar senin telefonun hurdaya çıkar

  Cevapla