Samsung Bixby Nedir? Nasıl Çalışır? Türkçe Dil Desteği Var mıdır?

Samsung tarafından Samsung Galaxy S8 ve S8+ modelleri ile beraber duyurusu yapılan Samsung Bixby Sesli Asistan özelliği yakın dönemde firmanın üzerinde çok fazla duracağı özellikler arasında görünüyor.

Bixby Özelliği temel olarak size telefonun ekranına dokunmadan birçok işlemi sesli olarak gerçekleştirmeniz için yardımcı oluyor.

Bixby için tasarlanan tuşa bastığınız andan itibaren vereceğiniz konuta göre Uygulamalar arasında işlem yapan, hava durumu bilgisi veren, yol tarifi sunan Bixby Uygulaması bir anlamda Sesli Sanal Asistan olarak görev yapmak üzere kurgulanmış durumda.

 

Samsung Bixby Sanal Asistan

 

S-Voice ile Bixby Arasındaki Farklar Neler?

Ülkemizde Türkçe Dil Desteği alamadığı için pek ön plana çıkamayan S-Voice özelliği ile Bixby özelliği arasında birçok fark elbette ki var.

S-Voice özelliği ile sadece uygulamalar arasında geçiş, hava ve yol durumu sorgulaması yapılabilirken Bixby daha fazla eylemi cihazda gerçekleştirebiliyor.

Vereceğiniz konutları daha net olarak algılayan yazılım ile cihazın ayarlarını değiştirmeniz ve daha birçok eylemi tek noktadan yapmanız mümkün.

Ayrıca Bixby için konumlandırılan tuş sayesinde de cihaz üzerinden ekstra bir ekran hareketi yapmanıza gerek kalmadan konutlarınızı verebiliyorsunuz.

S-Voice Özelliği özellikle Apple Siri karşısında çok yetersiz kalıyordu. Bixby Özelliği sayesinde ise Samsung cephesi Apple Siri Uygulaması ile eşdeğer seviyelerde bir Sesli Asistan Uygulamasına sahip olmuş olacak.

 

Samsung Bixby Tanıtımı

 

Bixby Türkçe Dil Desteği Sunuyor mu?

Ne yazık ki Bixby Uygulaması ilk duyurulduğu tarih olan 2017 Nisan döneminde Türkçe Dil Desteği olmadan duyuruldu.

Samsung Türkiye tarafından en yakın dönemde Bixby Uygulamasına Türkçe Dil Desteği sunulacağı açıklansa da ne yazık ki bu süre ne kadar olacak, hangi tarihte Bixby Türkçe Dil Desteğine kavuşacak şu aşamada belirsiz.

Uygulamayı kullanmak isteyenler ise İngilizce olarak konut verebilir ve cevap alabilirler. İngilizce olarak kullanımlarda şuan herhangi bir sorun veya sıkıntı yaşanmayacak gibi görünüyor.

 

Samsung Bixby Asistan

 

Geliştirmeler Devam Edecek

Henüz son kullanıcı ile buluşmayan Bixby Uygulaması Nisan ayının sonunda Samsung Galaxy S8 ve Samsung Galaxy S8+ modellerinin pazara çıkması ile Son Kullanıcıya ulaşmayı başaracak.

Bu sürecin sonrasında kullanıcılardan gelecek olan geri bildirimlere bağlı olarak Bixby Uygulaması kendisini geliştirmeye başlayacak gibi görünüyor.

Farklı dil desteklerini de sağlamaya başlayacak olan Sanal Asistan Uygulaması bir anlamda kısa sürede Siri gibi oldukça fazla kullanılan uygulamalar arasında kendisine yer bulacak gibi görünüyor.

Samsung Bixby Nedir? Nasıl Çalışır? Türkçe Dil Desteği Var mıdır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir