Samsung Bükülebilir Ekran Teknolojini Ertelediğini Açıkladı

Samsung Bükülebilir Ekran Teknolojini Ertelediğini Açıkladı

Geçtiğimiz senelerde Bükülebilir ve Katlanabilir Ekran çalışmalarını başlatan ve 2012 senesinin son çeyreğinde bu teknolojiye sahip ürünleri pazara sunacağını açıklayan Samsung firması bir erteleme kararını basına bildirdi. Buna göre hali hazırda tam olarak testlerden geçmeyi başaramayan, maliyetli olması ve şu aşamada Normal AMOLED Ekran ailesinin oldukça tutulması sebebiyle Bükülebilir AMOLED Ekran ailesinin 2013 senesine ertelendiği […]


Geçtiğimiz senelerde Bükülebilir ve Katlanabilir Ekran çalışmalarını başlatan ve 2012 senesinin son çeyreğinde bu teknolojiye sahip ürünleri pazara sunacağını açıklayan firması bir erteleme kararını basına bildirdi.

Buna göre hali hazırda tam olarak testlerden geçmeyi başaramayan, maliyetli olması ve şu aşamada Normal AMOLED Ekran ailesinin oldukça tutulması sebebiyle Bükülebilir AMOLED Ekran ailesinin 2013 senesine ertelendiği bilgisi verildi.

Yıllardır bükülebilir ve katlanabilir telefon görsellerinin yayınlandığı ve bir anlamda bilim kurgu gözüyle bakıldığı sistemlere ulaşmak yakın dönemde sadece ekran ailesi ile mümkün gibi görünüyor. Ancak elbette ki zaman içerisinde tüm aksesuarların bu sistem içerisine girmesi mümkün olacaktır.

Samsung Bükülebilir AMOLED Ekran Ailesi
Bükülebilir AMOLED Ekran Ailesi

 

Ancak 2012 senesi bitene kadar bu şekilde bir çalışma beklemeyin. Çünkü pazara yeni çıkan cihazlar ile birlikte fabrikalarının AMOLED üretim kapasitesi arttı ve talepte buna bağlı olarak artmaya başladı. Bu sebeple de firmanın şu aşamada kazanç getiren bir işi ikinci plana iterek geleceği ne kadar olduğu belli olmayan bir çalışmaya fabrika ayırması elbette ki beklenilen bir adım olmazdı.

Firmanın aradaki süreç içerisinde ekranlarda yaşanan sorunları çözüp 2013 senesinde en azından küçük çaplı bir çalışma yapacağını şimdiden düşünmeye başlayabiliriz.

  Apple iPad'in 2002 Yılındaki Görüntüleri ve Hayatımıza Girişi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status