Samsung En Yetkili Ağızdan Kullanıcılarından “Özür Diledi”

Dün akşam saatlerinde basının karşısına çıkan Samsung Mobile Başkanı Dong-Jin Koh Samsung Galaxy Note 7 satın alan ve sıkıntı yaşayan kullanıcılarından “Özür Diledi”.

Maddi olarak ortaya çıkan zarardan daha çok kullanıcıların gözündeki Güven ve Hayal Kırıklığını telafi etmek için ellerinden gelecek desteği sunacaklarınız açıklayan Başkan Koh, Samsung Note 7 serisi ile yaşatılan sorunlar için de kullanıcılarından af diledi.

Samsung cephesi Note 7 serisinde yaşanan sorunlardan sonra 17 Milyar Dolar gibi büyük bir mali kaybın içerisine girmiş durumda.

Özellikle değişim programının da iptal olması ve cihazların imha edilmek üzere geri çağrılmaya başlanması bitmiş bir ürünün tamamen fişinin çekilmesi anlamına geliyor.

Bu sebeple de ilerleyen dönemde Samsung Mobile cephesinin daha fazla kayıpla karşı karşıya kalması muhtemel.

 

Samsung Galaxy Note 7 İade Süreci
Samsung Galaxy Note 7 İade Süreci

 

Müşteri Güveni Yeniden Kazanılacak

Uzak Doğu Kültürünün özellikle Güven ve Saygı çerçevesinde olması Samsung Mobile Başkanı Dong-Jin Koh tarafından yapılan açıklamalarda da ön plana çıkmış durumda.

Güvenin yeninden temini için ellerinden gelecek olan her şeyi yapacaklarını belirten Başkan Koh ilerleyen günlerde Note 7 sahipleri için farklı Değişim Programlarının açılacağını belirtti.

 

Samsung En Yetkili Ağızdan Kullanıcılarından “Özür Diledi"
Samsung En Yetkili Ağızdan Kullanıcılarından “Özür Diledi”

 

Kullanıcılar Cihaz İadesi Yapmıyor

Tüm bu yaşanan olaylara rağmen birçok Note 7 kullanıcının halen cihazlarını kullanmaya devam ettikleri bilinen bir gerçek.

Ülkemizde henüz net bir değişim çalışması başlamamış olsa da başlayacak olan çalışmaya bir anda büyük bir ilginin olmasını açıkçası beklemiyoruz.

Çünkü Samsung Galaxy Note 7 kullanıcıları tüm bu tehlikelere rağmen aldıkları cihazı çok sevmiş durumdalar ve değiştirme konusunda pek de hevesli değiller.

Bakalım Note 7 serisi ile alakalı olarak Samsung Genel Merkezi ve Samsung Türkiye Cephesinden nasıl bir çalışma yapılacak. Kullanıcılar nasıl bir kampanya ile ikna edilecekler.

Samsung En Yetkili Ağızdan Kullanıcılarından “Özür Diledi”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir