Pasaport Kayıt İşlemleriSamsung Exynos 5 Octa İşlemcileri Yakında Pazardaki Yerini Alacak

Samsung Exynos 5 Octa İşlemcileri Yakında Pazardaki Yerini Alacak

Samsung tarafından CES 2013 fuarında tanıtımı yapılan 8 Çekirdek teknolojisine sahip Exynos 5 Octa serisi Mobil İşlemciler ile çalışan yeni Samsung Akıllı Telefon modelleri kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor. Daha önce Samsung Exynos 5 Octa 8 Çekirdekli Mobil İşlemci başlıklı yazımızda detaylı bir şekilde incelediğimiz Samsung Exynos 5 Octa İşlemci Ailesi için yavaş yavaş model şekillenmeleri […]


tarafından CES 2013 fuarında tanıtımı yapılan 8 Çekirdek teknolojisine sahip Exynos 5 Octa serisi Mobil İşlemciler ile çalışan yeni Akıllı Telefon modelleri kullanıcılar tarafından sabırsızlıkla bekleniyor.

Daha önce Samsung Exynos 5 Octa 8 Çekirdekli Mobil İşlemci başlıklı yazımızda detaylı bir şekilde incelediğimiz Exynos 5 Octa İşlemci Ailesi için yavaş yavaş model şekillenmeleri başladı.

Samsung firması tarafından net bir bilgi verilmese de 2013 senesi içinde pazara sürüleceği tahmin edilen Samsung serisi Akıllı Telefon & Tablet PC modelinde Exynos 5 Octa İşlemci ailesinin kullanılabileceği söylentileri ağırlık kazanmaya başladı.

4+4 Çekirdek İşlemciye sahip olan ve düşük güç gerektiren işlemlerde alt işlemciyi, yüksek işlem gücü gerektiren işlemlerde ise üst işlemciyi çalıştıran ve bu sayede hem performans noktasında üst noktaya çıkan hem de batarya kullanım noktasında oldukça cimri bir yapıya kavuşan Exynos 5 Octa serisi işlemciler pazarda yeni bir rekabetin de ortaya çıkmasını sağlayacak gibi görünüyor.

  HTC Windows Mobile İşletim Sisteminden Uzaklaşmaya Başladı
Samsung Exynos 5 Octa İşlemcileri Yakında Pazardaki Yerini Alacak
Samsung Exynos 5 Octa İşlemcileri Yakında Pazardaki Yerini Alacak

Henüz Samsung firmasından net bir açıklama gelmedi. Yani bekleyiş aynı heyecanı ile devam ediyor. Bu sene firmanın yeni modellerinin yanında İşletim Sistemi ve Exynos 5 Octa İşlemci Serilerini de pazara sürecek olması hangi modelin hangi alanda ortaya çıkacağı konusunda büyük spekülasyonların oluşmasına sebep olmuş durumda.

Bakalım Samsung firması hem hem de Exynos 5 Octa için nasıl bir yol haritası belirleyecek.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status