Samsung Firmasıda Alüminyum Kasalı Modeller Üzerinde Çalışmaya Başladı

HTC One ile pazarda başlayan Alüminyum Kasa talebine Samsung firması da yakın durmaya başladı. Bu kapsamda pazara sürülmesi beklenilen Samsung Galaxy Note 3 modelinde plastik kasa yerine Alüminyum Kasa denemesi yapılabilir.

Özellikle üretim bandında sıkıntı yaşamamak adına Plastik Kasa ile ürünlerini pazara sunan Samsung firması HTC One modeli ile daha iyi rekabet edecek ve pazardaki Alüminyum Kasa talebini görebilecek yeni bir çalışma üzerine yoğunlaşmış durumda.

Galaxy S4 modelinin yüksek satış rakamlarına ulaşması beklenildiği için Plastik Kasa tercihinden vazgeçmeyen Samsung firması daha az satış yapacağı düşünülen Galaxy Note III modelinde yeni kasa yapısını denemeyi planlıyor.

Samsung Galaxy Note 3 Alüminyum Kasaya Sahip Olabilir
Samsung Galaxy Note 3 Alüminyum Kasaya Sahip Olabilir

İmalat aşamasının zorlu ve uzun olduğu Alüminyum Kasalar özellikle işçilik giderleri ile de sıkıntılı bir durumda. Bu sebeple ani bir talebe karşı zor durumda kalmak istemeyen Samsung firması, HTC One modelinde yaşanan Stok Sorununa sahil olmamak için Galaxy S4 modeli için bu tarz bir çalışmadan uzak kalma kararı almış durumda.

Ancak ilerleyen dönemde Samsung Galaxy S4 modeli için de bazı serilerde Alüminyum Kasa üretim yapılabilir. Şimdi ise görünürdeki en yakın ihtimal Alüminyum Kasaya sahip Samsung Galaxy Note 3 modeli gibi görünüyor.

 

Samsung Firmasıda Alüminyum Kasalı Modeller Üzerinde Çalışmaya Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. alüminyum iyidir yapsınlar bakalım

    Cevapla