Samsung Focus 2 İle Windows Phone Pazarına Giriyor

Samsung firması daha önce Mandel Kod Adı ile duyurduğu Windows Phone 7.5 kullanan Samsung Focus 2 modelini resmen duyurdu.

LTE Desteği sunan yeni Samsung Focus 2 modeli bir anlamda Android ile tavana çıkan ve liderliği eline alan Samsung firmasının diğer İşletim Sistemlerinde de varım demek için çıkardığı bir model. Yani Samsung Android kullanan cihazlardan kısa vadede vazgeçmek gibi bir düşünce içerisinde değil.

Tasarım olarak biraz Samsung Galaxy S3 modeline benzeyen Samsung Focus 2 modeli özellik olarak da Galaxy Wonder modelinden esintiler sunuyor.

Samsung Focus 2 - Windows Phone 7.5
Samsung Focus 2 - Windows Phone 7.5

Samsung firması cihazda 4 İnç büyüklüğünde 480 * 800 piksellik Süper AMOLED ekran kulanmış durumda. Cihazın arka kamerası 5 MP iken ön kamera VGA formatlı çekim yapabilir konumda tutulmuş.

1.4 GHz lik Tek Çekirdekli bir işlemci ailesine sahip olan cihazın Adreno 205 GPU ve LTE/4G destekli olarak geleceği bilgisi firma tarafından verildi bile.

11 mm kalınlığında ve 122 gr ağırlığında olacak olan Focus 2 modeli Windows Phone 7.5 İşletim Sistemi ile pazara sunulacak.

Amerika Birleşik Devletlerinde AT&T İsimli operatör tarafından ilk olarak 20 Mayıs 2012 tarihinde pazara sunulacak olan cihazın 1-2 ay içerisinde Avrupa ve Türkiye satışlarına da başlanacaktır.

Nokia Lumia serisinde bir miktar başarı yakalayan Nokia firmasına bir anlamda rakip olarak pazara çıkarılan Samsung Focus 2 modeli bakalım Nokia cephesinde nasıl karşılanacak. Ve Samsung firması Windows Phone İşletim Sistemine sahip cihazlarda nasıl bir satış seviyesi kazanacak.

 

 

 

Samsung Focus 2 İle Windows Phone Pazarına Giriyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 28 Mayıs 2012, 01:32

    Ya şu Windows Phone kullananları anlamıyorum. Nasıl oluyorda o kadar buglardan sonra Windows mobile kullanımı hala devam eder. Samsung telefonları bu nedenle sadece şekillerinden dolayı alınır hale gelecek.

    Cevapla
  2. bir windows phone kullanıcısı olarak telefonumdan çok memnunum. android-apple işletim sistemine göre şarjı en az 2 kat daha iyi gidiyor cihazın özelliklerine bakarsak appleye yeni rakiplerden bi tanesi.

    Cevapla