Samsung Galaxy C7 için Android 7.0 Nougat Yayınlandı

Ülkemize Paralel İthalat yoluyla getirilip satışı yapılan Samsung Galaxy C7 modelinin Android 5.0 Nougat Güncellemesi yayınlandı.

İlk olarak Çin Pazarı için güncelleme Samsung firması tarafından yayına alınırken önümüzdeki birkaç hafta içerisinde Avrupa Pazarı için de Android 7.0 Güncellemesi yayına alınmış olacak.

Avrupa Güncellemesi ile birlikte Türkiye’deki kullanıcılarda Galaxy C7 serisi telefonlarını bir üst işletim sistemine taşıma imkânına sahip olabilecekler.

 

Samsung Galaxy C7

 

Samsung Galaxy C7 İçin Güncelleme Ne Sunuyor?

Gelen ilk verilere göre 1.142 MB boyutundaki bir dosya ile telefonlara ulaşan Android 7.0 Nougat Güncellemesi kullanıcı ara yüzünde ciddi değişmelere sebep oluyor.

Samsung Experience ile birlikte cihazda ciddi bir değişme yol açan güncelleme aynı zamanda Always On Display özelliğini de cihaza kazandırmış oluyor.

Yapılan güncelleme ile ayarlar menüsü de dâhil olmak üzere birçok alanda değişimler ve yeni eklenen özellikler göze çarpıyor.

Batarya noktasında da cihazı biraz daha üst seviyeye taşıdığı bilgisi gelirken özellikle ara yüzün yükünün hafifletilmesi ile hem performans artışı hem de batarya ömründe artış görülmesi oldukça normal.

 

Samsung Galaxy C7 - Android 7.0

 

Güncelleme Sonrasında Sorunlar Görülebilir

Malum Samsung firması C serisi cihazları ülkemizde resmi olarak satışa sunmadı. Paralel İthalat yolu ile bu ürünler pazara giriş yaptı ve ciddi bir satış grafiği de elde ettiler.

Türkiye’de bu konuyla alakalı bir güncelleme desteği olmayacağı için Android 7.0 Güncellemesi sonrasında cihazlarda bazı takılmalar ve donmalar yaşanabilir.

Bu gibi durumlar için cihazdaki verileri yedeklemenizi, Google hesaplarını kaldırmanız ve cihaza Hard Reset atmanızı öneriyoruz.

Bu sayede Yazılım Güncellemesi sonrasında cihazınız daha stabil ve sorunsuz çalışacaktır.

Samsung Galaxy C7 için Android 7.0 Nougat Yayınlandı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir