Samsung Galaxy C7 Modelinin Özellikleri Belli Oldu

Samsung firmasının Orta-Üst Seviye Cihaz ailesine giriş yapacak olan C Serisinden Samsung Galaxy C7 modelinin teknik özellikleri belli oldu.

AnTuTu Test Sonuçlarının sızdırılması ile Galaxy C7 serisi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmamıza imkân sağlayan Teknik Özellik Listesi de pazara düşmüş oldu.

Önümüzdeki aylarda pazara çıkması ve Samsung Galaxy J serisinden birkaç basamak üste konumlanması beklenen serinin Samsung Galaxy A serisinden de üstte olması bekleniyor.

Özellikle Ram ve Kamera değerleri şuan pazarda satışı yapılan Samsung Galaxy A7 serisinin bile bir tık üstünde diyebiliriz.

 

Samsung Galaxy C7
Samsung Galaxy C7

 

Samsung Galaxy C7 Teknik Özellikleri

AnTuTu Test Sonuçlarına bakacak olursan Galaxy C7 serisinde Android 6.0 Marshmallow İşletim Sistemi yüklü olarak son kullanıcıya ulaştırılacak.

Qualcomm SnapDragon 615 serisi bir işlemciye ve Adreno 506 serisi bir GPU’ya sahip olacak olan cihazın işlemci hızı ise 2.0 GHz seviyelerinde olacak.

5.5 İnçlik Super AMOLED Ekran yapısına sahip olacak olan cihazın ekran çözünürlüğü ise 1080p Full HD olacak.

Kamera ve Ram değerleri konusunda hem J hem de A serisini sollayacak olan Galaxy C7 serisinin 16 MP değerinde Arka Kamerası ve 8 M P değerinde Ön Kamerası bulunacak.

Aynı zamanda cihazda 32 GB Dâhili Depolama Alanı ve 4 GB Ram Bellek kendisine yer bulmuş durumda. Cihazın ayrıca Micro SD Kart Desteği sunduğunu da unutmayalım.

 

Samsung Galaxy C7 AnTuTu testleri
Samsung Galaxy C7 AnTuTu Testleri

 

Samsung Galaxy C7 Serisinin Satış Fiyatı Ne Olacak?

Henüz cihaz resmi olarak pazara çıkmadığı için bu konuda net bir şey söylemek imkânsız.

Ancak Teknik Özelliklere bakıldığında Samsung Galaxy A7 serisinin bile bir tık üstünde yer alan modelin Satış Fiyatı da büyük ihtimalle 2.000 TL seviyesinde olacaktır diye düşünüyoruz.

Sıralama bazlı olarak bakıldığında Samsung Galaxy J, Samsung Galaxy A, Samsung Galaxy C, Samsung Galaxy S ve Samsung Galaxy Note olarak yükselen bir değer oluşacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy S6 serisinin pazardan yavaş yavaş çekilmesi ile Samsung Galaxy C serisi ondan boşalan Fiyat Seviyesine yerleşecek gibi görünüyor.

Bu noktada da Samsung Galaxy C5 serisinin 1.500 – 1.700 TL arasında, Samsung Galaxy C7 serisinin ise 1.900 – 2.100 TL arasında olmasını beklemek yanlış olmaz sanırım.

Samsung Galaxy C7 Modeli Teknik Özellikleri
Samsung Galaxy C7 Modeli Teknik Özellikleri

Samsung Galaxy C7 Modelinin Özellikleri Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir