Samsung Galaxy GEAR Batarya Sıkıntısı Yaşayacak Gibi

Samsung markası tarafından pazara sürülecek olan Akıllı Saat Galaxy GEAR için sızdırılan bir haber ürünü bekleyen Teknoloji Meraklılarını biraz üzecek gibi görünüyor.

4 Eylül 2013 tarihinde pazara çıkması beklenilen Samsung Gear Akıllı Saat modelinin sıçan ilk bilgilere göre Donanımsal olarak iyi bir seviyede kendisine yer bulacağını söylemek yanlış olmayacaktır.

Bluetooth 4.0 bağlantı sistemi ve NFC eşleşmesi ile çalışacağı düşünülen Galaxy GEAR modelinin 2.5 inçlik 320*320 piksellik OLED ekrana, 1.5 GHz’lik çift çekirdekli bir işlemciye, 1 GB Ram, 8 GB Depolama alanı, 4 MP kamera ve 720p video çekim özelliğine sahip olması bekleniyor.

Samsung Galaxy GEAR Batarya Sıkıntısı Yaşayacak Gibi
Samsung Galaxy GEAR Batarya Sıkıntısı Yaşayacak Gibi

Tabi ki donanımsal olarak bu kadar iyi bir konumda olması beklenilen Samsung Galaxy Gear Akıllı Saat modelinin batarya ömrü de merak ediliyordu. Bu noktada da sızan bilgilere göre Samsung Galaxy GEAR modelinin sadece 10 saatlik bir batarya ömrü sunabileceği yönünde.

Bu da rakipleri söz konusu olduğunda Samsung Gear modeli için büyük dezavantaj olacaktır. Zira Casio, Cookoo gibi modeller 1-2 yıla varan kullanım süresi sunarken, Pebble, Sony Smartwatch 2 gibi modeller ise 6-7 güne kadar kullanım süresine sahip.

Tam olarak resmi bilgiler sızmadığı için şu aşamada Sızıntı Haberler ile bir fikir edinmeye çalıştığımız Galaxy Gear modelinin pazara çıkması ile daha net bilgiler ışığında bir analizini de yapabileceğiz.

 

Samsung Galaxy GEAR Batarya Sıkıntısı Yaşayacak Gibi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir