Samsung Galaxy J5’in Özellikleri Açığa Çıktı.

Samsung Galaxy J5 modelindeki özellikler orta seviye de olacak. Bir süredir Samsung’un Galaxy J5 Ve J7 modellerini seriye ekleneceği söyleniyordu. GFXBench testinde Galaxy J5’in özellikleri ortaya çıktı.Orta seviye de akıllı telefonlara katılması beklenen modelin teknik özellikleri yapılan GFXBench testi sırasında açığa çıkmış oldu.

Samsung’un J serisine Galaxy J5 ve Galaxy J7 modellerini ekleyeceği bir süredir dillendiriliyor. Orta düzeyde konumlandırılacak akıllı telefondan biri olan Galaxy J5’in teknik özellikleri GFXBench testinde ortaya çıktı. Galaxy J1’e benzer bir tasarımın kullanılacağı telefonda daha gelişmiş özellikler bulunuyor. Galaxy J5’te 5-inç büyüklüğünde HD çözünürlüklü ekran kullanılıyor. Android 5.0.2 Lollipop işletim sistemiyle çalışacak Galaxy J5’in işlemci biriminde 1.2GHz frekans hızında çalışan dört çekirdekli 64-bit Snapdragon 410’u göreceğiz. Galaxy J5’te bunlara ek olarak; 1.5GB RAM, 8GB dahili depolama, 13MP arka kamera ve 5MP ön kamera yer alıyor. Galaxy J7’nin 5.5-inç ekran ve Marvel PXA1936 çipseti dışında Galaxy J5’le aynı özelliklere sahip olması bekleniyor.

Samsung Galaxy J1’e benzer özellikleri olacak olan modelin daha gelişmiş teknik özellikleri var. Bu modelde 5 inç genişliğinde HD çözünürlüklü ekran bulunuyor. En son güncelleme olan Android 5.0.2 Lollipop sistemi ile çalışacak. Samsung Galaxy J5 arka kamerası 13 MP ve ön kamerası 5 MP olarak iyi  bir kullanım imkanı sağlıyor.

[stextbox id=”info”]Samsung Galaxy J5 ve Galaxy J7 İçin Müzik Çalar Önerileri[/stextbox]

Kaynak: http://www.teknolojioku.com

Samsung Galaxy J5’in Özellikleri Açığa Çıktı.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir