Samsung Galaxy K Zoom (S5 Zoom) Resmen Duyuruldu

Samsung tarafından Zoom serisi için 2014 modelini açıkladı. Samsung Galaxy K Zoom veya Samsung Galaxy S5 Zoom adıyla anabileceğimiz Telefon – Kamera modeli resmen tanıtıldı.

Akıllı Telefon özellikleri ile ön plana çıkarken, bir yandan da orta seviye bir Fotoğraf Makinası haline getirilen Samsung Galaxy K Zoom modeli bir önceki seriye göre birçok değişiklik içeriyor.

20.7 MP değerinde bir kameraya sahip olan modelde 10x Optik Zoom ve 6 Çekirdekli bir işlemci kullanılmış durumda.

Android 4.4 Kit Kat İşletim Sistemi ile gelecek olan Samsung Galaxy S5 Zoom serisinde 1.3 Ghz hızında çalışan Cortex A7 serisi Dört Çekirdekli bir işlemci ile 1.7 GHz hızında çalışan Cortex A15 serisi Çift Çekirdekli bir işlemci kullanılmış durumda. İşlemciler iş yüküne göre otomatik olarak devreye girerek Batarya Tüketimi noktasında kullanıcıya büyük kolaylık sağlıyorlar.

 

Samsung Galaxy K Zoom

Mali T624 serisi bir GPU kullanan cihazda OpenGL ES 3.0 desteği de mevcut. Bu noktada zaten üst seviye bir GPU ile birlikte pazara çıkan ürün, İşlemci Gücü ile de üst düzey bir performans sağlamış oluyor.

2 GB Ram ve 8 GB / 16 GB Dahili Depolama Alanına sahip modeller ile pazara çıkacak olan Samsung Galaxy K Zoom modeli 4.8 inçlik Super AMOLED 720*1280 Piksele sahip HD bir ekran ile kullanıcıya sunulacak. Ekranın 306 ppi yoğunluğunda olacağı da verilen bilgiler arasında.

2430 Mah’lik bir batarya ile gelecek olan modelde 3G ve LTE Destekleri de unutulmamış. 20.2 mm kalınlık ve 200 gr ağırlık ile pazara çıkacak olan modelde Kasa Tasarımı ise ilk kez bu kadar başarılı yapılmış.

 

Samsung Galaxy K Zoom ile 20.7 MP Kamera ve 10X Optik Zoom

 

Samsung Galaxy S5 Zoom
Cihazı elinize aldığınızda sadece bir Akıllı Telefon almıyorsunuz. Aynı zamanda başarılı bir Fotoğraf Makinası da almış oluyorsunuz.

Cihazda 20.7 MP değerinde CMOS Sensörüne sahip bir kamera kullanılmış durumda. Ayrıca cihazda 10x Optik Zoom desteği de veriliyor. Bu sayede çekim yapanlar için büyük bir yakınlaştırma desteği sağlanmış oluyor.

Optik Görüntü Sabitleme (OIS) özelliği ile birlikte pazara çıkacak olan üründe 60 Kare/Saniye ile Full HD Video çekebiliyorsunuz. Kameranın diyafram açıklığı 1x zoomda f/3.1, 10x zoomda ise f/6.3 olarak ortaya çıkıyor. Kameranın yanında güçlü bir Xenon flaş ve yardımcı LED ışığı yer alıyor.

Samsung Galaxy K Zoom Modeli Duyuruldu

Çeşitli çekim modlarına sahip olacak olan Samsung Galaxy K Zoom modelinde bu sefer Lens Çıkıntısı da çok iyi ayarlanmış ve cihaz içerisine gömülmüş.

Bu sayede hemen hemen her kullanıcıya hitap edebilecek bir kasa yapısına ulaşmayı başaran Samsung firması Samsung Galaxy K Zoom modelini kısa süre içerisinde satışa sunmaya başlayacak.

Ülkemizde de 1500 TL seviyelerinden satışa çıkması beklenen Samsung Galaxy K Zoom modeli pazarda Samsung Galaxy S4 Zoom ile açılan yolu daha da genişletecek gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Zoom

Samsung Galaxy K Zoom (S5 Zoom) Resmen Duyuruldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir