Samsung Galaxy Mega 6.3 ve Samsung Galaxy 5.8 Haziranda Satışa Sunuluyor

Samsung Galaxy Mega 6.3 ve Samsung Galaxy 5.8 Haziranda Satışa Sunuluyor

 iki yeni phableti Galaxy Mega 6.3 ve Galaxy Mega 5.8 modellerinin haziranda Filipinler’de satışına başlanacağını duyurdu. Her iki cihazda 15 hazirandan itibaren raflardaki yerini alacak lakin fiyatı konusunda bir bilgi verilmemiş.

Galaxy Mega 6.3‘ün özelliklerini hatırlayacak olursak; 168.6 x 88.0 x 7.9mm boyutlarına ve 197 gr ağırlığa sahip olacak. Bu tablete yakın phablette 1.7 GHZ Dual Core işlemci 1.5 GB Ram, 8 MP birinci kamera 1.9 MP ikinci ön kamera 8 GB Dahili hafıza, Android OS 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ve 3200 mAh’lık bir batarya olacak.

Bir küçük modeli olan Galaxy Mega 5.8‘de ise özellik konusunda daha düşük donanım olacak. Galaxy Mega 5.8’in özelliklerine bakacak olursak; 162.5 x 81.5 x 8.9mm boyutlara ve 182 gr ağırlığa sahip. İşlemci olarak 1.4 GHZ Dual Core işlemciye sahip olacak olan Samsung Galaxy Mega 5.8‘in bir üst modeli olan Galaxy Mega 6.3‘den farkı boyutları, işlemcisi ve Mega 5.8’in çift sim kartlı olmasıdır.

  Samsung Yeni Galaxy Note N7100 Modelini Tanıtmaya Hazırlanıyor

Bunun dışında Mega 5.8’de de 8 MP birinci arka kamera 1.9 MP ikinci ön kamera 1.5 GB Ram 8 GB hafıza ve Android OS 4.2 İşletim Sistemi olacak.

Samsung Galaxy Mega
Samsung Galaxy Mega

 

Tabi şimdi birçok kişi Galaxy Note 2 bunlardan özellik olarak daha üstünken niye daha büyük ekranlı Galaxy Mega‘yı alacam diyebilir. Galaxy Mega 5.8 çift hatlı olduğu için belki alınabilir ancak donanımsal olarak daha düşük özelliklere sahip olan ancak ekran olarak tablete yakın boyutta olan Galaxy Mega 6.3‘ü tercih eden sayısı pek fazla olacağını zannetmiyor.

Tabi deriyi görmeden de paçaları sıvamamak lazım. Bakalım Samsung bu iki cihazı hangi reklamla satışa sunacak Haziranda göreceğiz.

YAZAR HAKKINDA

ismail Tıknaz
ismail Tıknaz

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği mezunu olamn yazarımız, sektöre ilişkin haberler üretiyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status