Samsung Galaxy Note 10.1 Gelişerek Geliyor

Şubat ayında yapılan bir etkinlikte tanıtılan Samsung Galaxy Note 10.1 modelinin pazara sürümü geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklama ile Haziran ayına ertelenmişti.

Bu erteleme konusunda firma tarafından bir açıklama yapılmasa da pazara sızan bilgiler cihazın yetersiz görülmesinden dolayı yenilenmeye alındığı yönünde.

Samsung Galaxy Note modeli gibi 1.4 GHzlik Çift Çekirdekli işlemci ile pazara sunulması beklenilen ve HD ekran çözünürlülüğüne bile ulaşamayan bir ekrana sahip olan Samsung Galaxy Note 10.1 modeli pazara çıkan güçlü oyuncular sebebiyle firma tarafından bakıma alındı.

Asus, Apple, Sony gibi firmaların özellikle 4 çekirdekli işlemciler üzerinde durmaya başlaması ve buna göre yeni cihazlarını şekillendirme çalışmaları, Apple iPad gibi cihazların ekran kalitesini üst seviyeye taşımaları sebebiyle Samsung bir hayal kırıklığı yaşamamak adına cihazın pazara çıkışını ertelemek durumunda kaldı.

Firma tarafından resmen açıklanmayan bilgilere göre cihazı yenilemeye başlayan firma ilk olarak 1.5 GHzlik 4 Çekirdekli İşlemciye sahip yeni bir ürün hazırlamayı düşünüyorlar gibi görünüyor. Cortex A9 işlemci yapısına ve Mali-400 GPU ya sahip olması planlanan cihazın ekran kalitesi de biraz daha arttırılacak gibi görünüyor.

Tabi ki Haziran ayına ertelemeleri konusunda başka sebeplerde olabilir. Ancak şuan ortaya atılan sebeplerden akla en yatkın olanı bu gibi görünüyor.

Firmanın Mayıs – Haziran ayı gibi Samsung Galaxy S3 modeli ile birlikte Samsung Galaxy Note 10.1 modelini de pazara sunması, birlikte bir pazar yarışına girişmesi aslında pek de şaşkınlık yaratacak çalışma gibi görünmüyor.

İki cihazında sınırları zorlayacak seviyede üretilmesi ve benzer kasa yapılarına sahip olması ile bir anlamda Abi – Kardeş sistemi ile ir arada pazara sunulması ve büyük satış rakamlarına ulaşılması pek de hayali bir durum değil gibi görünüyor.

 

 

Samsung Galaxy Note 10.1 Gelişerek Geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir