Samsung Galaxy Note 2 Modelinde Kırılmaz Ekran ve 4 Çekirdekli İşlemci Kullanılacak

Samsung firması tarafından Akıllı Telefon ve Tablet PC arasında bir model olarak çıkarılan ve büyük ilgi gören Samsung Galaxy N700 Note modeline bir kardeş getirilme çalışmaları sona ulaşmak üzere.

Samsung Galaxy Note 2 ismi ile pazara çıkması beklenilen yeni cihazda birçok yeni özellik olacak gibi görünüyor.

Pazara hâkim olmaya başlayan fazla çekirdekli işlemcilerden nasibi almaya hazırlanan Galaxy Note 2 modelinde 4 çekirdekli bir işlemci kullanılması bekleniyor.

Çok daha fazla performans sunması için biraz daha büyük bir ekran ile pazara sunulacak olan Samsung Galaxy Note 2 modelinde 5.3 İnç yerine daha büyük bir ekran yapısı kullanılacak gibi görünüyor.

Samsung Galaxy Note 2 Kırılmaz Ekran ve 4 Çekirdekle Gelecek
Samsung Galaxy Note 2 Kırılmaz Ekran ve 4 Çekirdekle Gelecek

 

Ekranda yaşanan sorunların önüne geçmek isteyen Samsung firmasının Note 2 modelinde Kırılmaz Ekran yapısına geçmesi ve cihazın sağlamlığını bir adım ileriye taşıması bekleniliyor.

Cihazın pazara çıkacağı dönem ile Android 5.0 Jelly Bean sürümünün tanıtılacağı dönemin hemen hemen aynı olmasından dolayı birçok otoriteye göre Samsung Galaxy Note 2 modeli Android 5.0 sürümünü ilk kullanan cihazlardan birisi olacak ve pazara Android 5.0 Jelly Bean yüklü olarak gelecek.

Kısacası 2012 senesinin son çeyreğinde Samsung Galaxy Note serisinin yeni üyesi duyurulacak ve pazara sunulacak gibi görünüyor. Cihazın nasıl bir başarı yakalayacağı ve Note modelinin üstüne neler koyacağı ise satışa çıktıktan sonra belli olacak.

 

 

Samsung Galaxy Note 2 Modelinde Kırılmaz Ekran ve 4 Çekirdekli İşlemci Kullanılacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

11 Yorum

 1. Galaxy serisine 2012 yılında 2. üye geliyor. Tebrikler samsung iphone ile yarışmayı başarabilen tek firma olabilirsin. Tabi nokia’yı saymazsak.

  Cevapla
 2. Android 5.0 jelly bean sürümündeki yenilikler ne acaba. İşletim sistemi ve görselliğini azaltıp daha hızlı bir şekilde performans yapısına sahip olması mı?

  Cevapla
 3. Kırılmaz ekran yapısı ilk defa bu telefonda mı kullanılyıor acaba? Bir bilginiz var mı? Ayrıca 4 çekirdeli olması çok iyiymiş.

  Cevapla
 4. 4 çekirdekli teknoloji ve 5.3’den daha büyük bir ekran yapısı zaten işlevselliğin yani donanımını alıcısına beğendirmeyi başarıyor. Geriye ne kalıyor ki?

  Cevapla
 5. 5.3 inç yerine daha büyük bir ekran yapısı mı? 5.3 kadar zaten çok büyük görünüyordu bana göre. Demek ki bundan daha büyük bir ekran yapısıda varmış. Telefon üretmek yerine artık akıllı tablet üretiyorlar bana göre.

  Cevapla
 6. Çok iyi performansın olması biz kullanıcılar açısından çok yararlı. Bunun nedeni telefonların artık giredek daha çok bilgisayarların yerini alması ve yanınmızda laptop gibi bir araç taşınmak yerine işlemlerimizi telefon ile halledebilmemiz anlamına geliyor.

  Cevapla
 7. Fazla çekirdekli ve aynı zamanda işlemci hızını artıran firmalar geleceğe dönük çok güzel hareketler sergiliyorlar. Ben inanıyorum ki bundan 5 yıl gibi kısa bir tarih içerisinde çok daha hızlı işlemcilere ayak atıcaz. Özellikle cern sayesinde.

  Cevapla
 8. Samsung galaxzy note 2 ve samsung galaxy s3 iphone’a karşı beraber yarışıcak demek ki. İphone 5 çıkar çıkmaz piyasaya sürülürse ardı ardına darbe olacak iphone 5’e.

  Cevapla
 9. Samsung galaxy n700 modeline bir yenisi daha ekleniyor demek ki. Samsung galaxy s serisi bana pek cazip gelmedi. Sanırım note serisini bekleyeceğim veya kararımı iphone 5′ için tekrar gözden geçirebilirim.

  Cevapla
 10. Samsung galaxy note’un ilk serisi çok iyi bir şekidle tutmuştu. Hatta bu nedenle güney kore’de sizinde haber yaptığınız kadınlar için üretilen pembe renklli bir verisyonuda çıkarılmıştı.

  Cevapla
 11. Samsung Galaxy Note 2 modeli de ne öyle? Vay canına samsung elini çok çabuk tutuyor ciddende bakar mısınız? Daha Galaxy s3 tanıtımları yeni bitti derken. Hemen arkasından Galaxy note 2 versiyonunun pazara salıyor.

  Cevapla