Samsung Galaxy Note 2 (N7100) Özellikleri ve Yorumlar

Samsung Galaxy Note 2 (N7100) Özellikleri ve Yorumlar

Samsung firmasının Galaxy Note serisini çıkarması ve oldukça başarılı bir satış rakamına ulaşması elbette ki şuan elimizde tuttuğumuz Galaxy Note 2 (N7100) modelinin pazara sürülmesinden ki en büyük gerçek. İlk bakıldığında çok büyük olduğu için rağbet görmeyeceği düşünülen Note modeli oldukça başarılı bir satış dönemi yasadı ve dokunmatiği ve kalitesi ile kullanıcıları kendisine hayran bırakmayı […]


firmasının Galaxy Note serisini çıkarması ve oldukça başarılı bir satış rakamına ulaşması elbette ki şuan elimizde tuttuğumuz (N7100) modelinin pazara sürülmesinden ki en büyük gerçek.

İlk bakıldığında çok büyük olduğu için rağbet görmeyeceği düşünülen Note modeli oldukça başarılı bir satış dönemi yasadı ve dokunmatiği ve kalitesi ile kullanıcıları kendisine hayran bırakmayı başardı.

Bu kapsamda pazara sunulan  modeli de N7000 kadar başarılı bir cihaz.

 

İşte Galaxy Note II N7100 modelini özellikleri

Öncelikle cihazımızın kasa yapısı olarak modeli ile aynı yapıda. Kullanılan renk, kasa materyali, tuşların dizilimi ve elbette ki oval kasa yapısı. Bu noktada ile modellerini kardeş ilan edebiliriz.

Galaxy Note modeline göre biraz daha geniş ve uzun bir yapıda olan Galaxy Note 2 modeli 5,55 İnçlik bir ekran ile geliyor. 1280*720 Piksel çözünürlülüğe sahip olan cihazda Super AMOLED HD ekran kullanılmış durumda.

firması bu cihazda ekran büyütme çalışması yaparken PenTile adı verilen yeni bir teknoloji sayesinde de ekran üzerindeki görüntünün daha gerçekçi olmasını sağlamaya çalışmış. Bu noktada devasa bir akıllı telefon ekranına sahip olan Note 2 modeli oldukça başarılı ve canlı bir renk uyumu sağlamış oluyor.

Samsung Galaxy Note 2 Modeli Türkiye'de
Modeli Türkiye’de

modeli 1.6 GHz lik hızlarda çalışan 4 çekirdekli (Quad Core) Exynos işlemci ailesine sahip bir ürün olarak elimize geliyor. Bu noktada küçük kardeşi modelini de aşmış oluyor ve hız bakımından oldukça başarılı bir performans sunmayı garantilemiş oluyor.

2 GB Ram destekli olarak pazara sunulan Galaxy Note 2 modelinde 16, 32 veya 64 Gb Dahili Hafıza seçenekleri ile gelen modelleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca 64 GB a kadar da Hafıza Kartı desteği mevcut cihazda. Ama dikkat edin Class 10 altında bir hıza sahip hafıza kartı kullanmayın.

Batarya konusunda da kendisini aşan cihazda 3100 mAh lik bir batarya kullanılmış durumda. Ancak 4-5günlük batarya ömrü beklemenize gerek yok. Çünkü güçlendirilmiş batarya sadece büyüyen ekranın daha sağlıklı çalışmasını sağlıyor. Batarya ömrü ise 1-2 gün ile sınır kalmaya devam ediyor.

21 Mbps lik bir indirme hızı sunan cihazda elbette ki 4G LTE teknolojisi mevcut. Ancak henüz ülkemizde olmayan bu sistem pek de işimize yaramayacak gibi görünüyor. Ancak Wi-Fi ile bağlantılarda oldukça hızlı bir cihaza sahip olacaksınız.

Cihazda ekstra olarak Bluetooth 4.0, NFC, A-GPS gibi birçok standart protokolde dâhili olarak geliyor. Özellikle NFC Teknolojisi yakın dönemde hayatımıza tamamen girmeye başlayacak gibi görünüyor.

Cihazda her zamanki gibi iki kamera kullanılmış durumda. Önde 1.9 Mp lik ön kamera ile gelen cihaz asıl bombayı arka kamerada patlatıyor. 8 Mpğ lik bir arka kamera ile gelen cihazın Full HD Video çektiği gerçeğini atlamamak gerekiyor. Ayrıca kamera da Led Flash desteği de mevcut.

Cihaz kasa ve ekran yapısına bağlı olarak oldukça büyük. Örnek olarak ortalama bir erkek eline sadece sığabiliyor. Bu noktada kullanmak, mesaj yazmak, çizim yapmak için her zaman ikinci bir el desteği almanız gerekecek gibi görünüyor. Tabi ki bu cihazı alınca bu sorunla birlikte taşıma sorununa da bir çözüm üretmeniz gerekecektir.

Cihazda kullanılan S-Pen oldukça başarılı bir performans sunmaya devam ediyor. Galaxy Note 2 modelini de bu sayede S-Pen olmadan düşünmek biraz daha zor oluyor. Ancak dikkat S-Pen kalemini kaybetmek sıkıntılı olabilir. Bu kadar kaliteli bir kaleme yeniden ulaşmak da biraz masraflı olabilir.

Android 4,1 Jelly Bean İşletim Sistemi ile gelen Galaxy Note 2 modeli bir anlamda Note için özelleştirilmiş bir işletim sistemi sunuyor. Hemen hemen her noktada özelleştirme ve senkron çalışma hizmeti sunan Note 2 modeli bu konuda da başarısını gösteriyor ve Android İşletim Sistemini kendinden bir parça haline getirmiş oluyor.

Cihazda Siri benzeri bir yazılım olan S-Voice kullanılmış durumda. Türkçe desteği olmayan bir SİRİ bir anlamda S-Voice yanında sıfır kalıyor. Ama genele baktığımızda elbette ki SİRİ uygulaması S-Voice Uygulamasından daha etkili ve başarılı.

Şu aşamada Türkiye pazarında satışına başlanılan Galaxy Note 2 modelinin fiyat seviyesi ise 1800 – 2000 TL arasında değişim gösteriyor.

Kullanıcılardan aldığımız ilk geri bildirimler ise genelde olumlu. Zaten Galaxy Note 2 modeli bir telefondan ziyade Tablet Telefon adı verebileceğimiz bir ürün. O sebeple normal bir kullanıcı için pek de başarılı bir tasarım sunmuyor. Ancak bilgisayarı yanında taşımak, telefon olarak da kullanmak isteyenler için oldukça başarılı bir deneyim sunuyor.

 

 

  Samsung Galaxy S6 Edge Plus Küle Döndü

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status