Samsung Galaxy Note 3 İçin Tasarımsal Yenilikler Gelebilir

Samsung firması son dönemde Galaxy S3 – Galaxy S4 modellerinde kullandığı tasarım yapısını düşen satışlar ve gelen kullanıcı bildirimleri üzerine değiştirmeyi planlıyor.

Büyük umutlar ile pazara sunulan ancak hem kasa hem de tasarım olarak kullanıcıları pek tatmin etmediği için satışında bir türlü istenen başarı yakalanamayan Galaxy S4 modelinden sonra Samsung firması Galaxy Note 3 için yenilenme çalışmalarına başladı.

İlk etapta eski tasarıma benzer bir tasarım ile pazara çıkması beklenilen Note 3 modelinin daha sonra alınan bir kara ile daha farklı bir tasarım ile pazara sürüleceği dedikoduları fazlalaşmış durumda.

Ekranı çok daha fazla büyütmeme kararı alan Samsung’un, hem prototipleri kullananlardan hem de büyük ekranlı telefonların çok fazla satış rakamı elde etmemesinden dolayı, Galaxy Note 3‘ün ekranını 5.7 inç seviyesinde tutacak.

Sammobile’ın paylaştığı bilgilere göre Galaxy Note 3 yeni bir tasarım ile gelebilir. Yenilenen Exynos 5 Octa 5420 ve Snapdragon 800 işlemcili iki sürümü olacak olan Galaxy Note 3, 3 GB LPDDR3 RAM, 5.7 inç Super AMOLED Full HD ekran, 13 Megapiksel OIS kamera, 3200 ya da 3450 mAh batarya, Android 4.3 Jelly Bean gibi özelliklerin bulunması beklenen telefonun oldukça ince olacağı konuşuluyor.

Sammobile’ın paylaştığı görsellerde, Amerikan Patent Ofisi’ne yollanan yeni Galaxy tasarımı görülüyor.

Samsung Galaxy Note 3 İçin Tasarımsal Yenilikler Gelebilir
Samsung Galaxy Note 3 İçin Tasarımsal Yenilikler Gelebilir

Patenti alınan tasarımın alt kısmında bulunan S-Pen kalem yeri, cihazın Galaxy Note ailesinden olacağını doğrular nitelikte. Biliyorsunuz Samsung sadece Note ailesinde S-Pen kullanıyor. Bu tasarımın Galaxy Note 3 modelinde karşımıza çıkacağı belirtiliyor.

Çizimlere ilk baktığımızda son dönemde HTC One X modelinde kullanılan daha sonrasında da Casper VİA modelinde gördüğümüz bombeli yapıya sahip bir ön panelin olacağı izlenimine kapılıyoruz. Bu sayede Samsung Galaxy Note 3 modelinde daha fazla ekran ve daha az yan kasa olacak gibi bir izlenim ortaya çıkıyor.

Tabi ki bunlar sızdırma bilgiler ve ne derece doğru oldukları ancak firmanın resmi açıklamasından sonra belli olacak.

 

Samsung Galaxy Note 3 İçin Tasarımsal Yenilikler Gelebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Samsung Galaxy S Duos 2, 6 Gb RAM ile geliyor!: Samsung, Galaxy S Duos 2’yi sessiz sedasız piyasaya sürüyor.

    Cevapla