Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefon Eylülde geliyor

Samsung Galaxy serisi ile akıllı telefon dünyasına büyük giriş yaparak pazardaki en üst seviyede yerini almıştı. Galaxy serisiyle kendisine rakip olanları alt ederek ürettiği teknoloji ile büyük kazanç sağladı. HTC, Sony, LG, Nokia ve hatta Iphone’un bile yeri geldi satışlarını geride bıraktı. Tüm bunları Samsung en çokta Note serisiyle sağladı. Galaxy Note 2 büyük bir patlamayla düşmüştü teknoloji dünyasına uzun süre Note 2’yle büyük kar elde eden ve kalitesini tam anlamıyla duyuran Samsung 2013’te çıkardığı Note 3 ile 2013’ün en çok satanı oldu. Şimdi Galaxy Note ailesine yepyeni bir telefon geliyor Galaxy Note 4. Kullanıcılar öncelikle önceki Note telefonlarını bilerek 4.süne büyük bir ilgiyle yaklaşacak ve öyle görünüyor ki Samsung yine lider olacak.

Note 4’ün özelliklerine baktığımızda Exynos 64-bit chipset veya big LITTLE 16-çekirdekli Exynos 64-bit True Octa çekirdekli işlemciye sahip olacak. 5.7 inç, gerçek 2K çözünürlük (2160p) ekranı ile yine tam bir note özelliği taşıyacak. Ancak kıvrımlı ekrana sahip olabileceği söyleniyor.

4GB RAM onaylanmasıyla Note 4’te olacağı söyleniyor. Smartphone RAM standart 4GB seviyesine ulaşacak böylece birçok telefonda olacağı gibi Note 4’te de olması mümkün.  Note 3’te 3 GB ram özelliği olduğunu düşünürsek Note 4 harika özelliklerle geliyor.

Samsung Galaxy Note 4
Samsung Galaxy Note 4

128GB depolama belleği olacağı söylentisi de dolanıyor. Samsung zaten 2012 yılında bellek modüllerinde bu tip yenilikler göstermişti. Böylelikle bu yüksek depolama alanı yeniliği de Samsung’tan gelecek gibi.

Kamera özelliklerine bakacak olursak samsung kamera konusunda çığır açtı 21MP ISOCELL Arka kameraya sahip olacağı sızan Note 4 adeta bir telefondan çok kamera yapısına sahip olacak. 3800 mAh bataryaya sahip olan telefon 4G ve Çift kanal Wi-Fi özelliklerini de barındıracak. Tüm bunların dışında Note 3’te bulunan birçok özelliğe sahip olacak. Şimdilik söylentiler ve sızan bilgiler bu şekilde yakında yeni bilgiler gelecek.

Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefon Eylülde geliyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir