Samsung Galaxy Note 7 İade Süreci Nasıl İşleyecek?

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Birçok ülkede sorun yaşandığı için ülkemizde de toplatılacak olan Samsung Galaxy Note 7 serisi için Para İade Süreci ve Cihaz Değişim Süreci nasıl işleyecek? Sizler için bir araya getirdik.

Birçok kaynakta birçok farklı değişim sürecinden bahsedilmiş olsa da şu aşamada Samsung Türkiye tarafından uygulanacak olan sistem şu şekilde işleyecek.

Sürece göre bu sistemde bazı değişiklikler olması durumunda yeniden buradan size bilgi veriyor olacağız. Ancak muhtemelen bu yapı bu şekilde devam edecektir.

 

Değişimler Ne Zaman Başlayacak?

Net bir gün verilmese de cihaz değişimlerinin 2016 Eylül Ortası gibi başlaması, Samsung Galaxy Note 7 serisinin ise 2016 Kasım gibi yeniden satışa sunulması bekleniyor.

 

Samsung Galaxy Note 7 Çizim
Samsung Galaxy Note 7 Çizim

 

Note 7’yi İade Edip Para İadesi Talep Ediyorum

Şuan bu süreç başladı. Para İadesi isteyenler ya da farklı bir cihazla değişim talep edenler konuyla alakalı taleplerini iletebilirler.

Cihazı aldığınız bayiye gidip Note 7 serisini Eksiksiz Kutu ve Sağlam bir şekilde teslim ederek Fatura Bedeli üzerinden iade alabiliyorsunuz.

Bimeks, Teknosa, MediaMarkt, Vatan Bilgisayar gibi teknoloji mağazalarından ürün alanlar İade ya da Farklı Cihazla Değişim sürecini şu aşamada aldıkları bayi üzerinden yürütebiliyorlar.

GittiGidiyor, Sahibinden, N11 gibi sitelerden ürünleri alanların süreç içerisinde Satıcı ve Site ile irtibata geçmeleri, Hepsi Burada gibi sitelerden ürünleri alanların ise siteden bilgi almaları gerekecek.

Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom üzerinden sözleşmeli olarak cihazı satın alanlar ise operatör ile irtibata geçerek Sözleşme İptali yaptırmak durumunda. Bu süreç içerisinde sizden alınan Cihaz Bedelleri size iade edilecek olup kalan bedellerde Sözleşme İptali ile Cezasız olarak silinecek.

Bu birimlerden herhangi biri Sıkıntı Çıkarması halinde konuyla alakalı olarak Önce Samsung Türkiye, eğer sonuç alınamazsa da BTK ile görüşme sağlayabilirsiniz.

Sonuç itibari ile bu iade sürecinin başlamasındaki en büyük etmenlerden birisi konuya Bilişim Teknolojileri Kurumu (BTK)’nın müdahil olmasıdır.

 

Galaxy Note 7 BTK Açıklaması
Galaxy Note 7

 

Yeni Bir Note 7 İle Değişim İstiyorsanız

Bu durumda biraz beklemeniz gerekecek. Çünkü Yeni Samsung Galaxy Note 7 modelleri Ekim ayının ortalarında yeniden satışa çıkacak.

Yani ortalama olarak 1 – 1.5 Ay daha var.

Bu süreçte eğer sizin cihazınız Aşırı Isınma Sorunu yaşıyor ise Para İadesi seçeneği ile farklı bir modele geçiş yapabilir ya da Samsung Türkiye ile görüşerek Ara Dönem için Yedek Cihaz talebinde bulunabilirsiniz.

Bu Yedek Cihaz süreci büyük ihtimalle Samsung Türkiye Yetkili Servisleri üzerinden yürütülecektir.

Yok, ben beklerim sorun değil derseniz, Cihazda zaten sorun yok diyenlerdenseniz bu durumda beklemeniz ve değişim için yeni cihazların gelme sürecinde işlem yapmanız gerekecek.

Bu noktada yine GittiGidiyor, N11, Sahibinden gibi sitelerden ürünleri alan kullanıcıların bazı sorunlar yaşaması muhtemel gibi görünüyor.

Çünkü işlemlerin üzerinden 2 ay falan geçmiş olacak ve bu sebeple de satış noktalarının konuya nasıl bakacağı konusu muamma.

Vodafone, Turkcell, Türk Telekom gibi noktalar ise değişim konusunda pek fazla sıkıntı çıkarmayacaklardır. Zaten devam eden bir sözleşme sürecinin olması ve bunun iptal olmayacak olması onlar için sıkıntı oluşturmayacaktır. Bu noktada siz yine de Samsung Müşteri Hizmetleri ile bir Ön Görüşme yapınız. Değişim sürecinin nasıl işleyeceği konusunda.

Bimeks, MediaMarkt, TeknoSA, Vatan Bilgisayar gibi teknoloji mağazaları ise Samsung Türkiye tarafından gönderilecek ilk parti cihazlar ile Birebir Değişim işlemlerini yapmaya başlayacaklardır. En az sorunun bu tarz zincir mağazalarda yaşanmasını beklemek yanlış olmasa gerek.

 

Samsung Galaxy Note 7 S-Pen
Samsung Galaxy Note 7 S-Pen

 

Farklı Bir Cihazla Değişim Süreci

Eğer Samsung Galaxy Note 7 serisi bir cihazınız varsa ve bunu Batarya Sorunu sebebiyle iade edip Galaxy S7 Edge gibi, Galaxy S7 gibi, Note 5 gibi bir cihaz almak istiyorsanız Samsung Türkiye size o konuda da açık bir kapı bırakıyor.

Bu süreçte yine Satın Aldığınız Nokta Üzerinden giderek İade ve Değişim İşlemlerini yapabilirsiniz. Arada kalan bedeli ise iade alabilirsiniz.

 

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7

 

Bekleme Sürecinde Yedek Cihaz Alma

Eğer Samsung Galaxy Note 7 serisini iade edip yeni bir Note 7 almak için beklemek istiyorsanız ve o sürede bir telefona ihtiyaç duyuyorsanız bu durumda yapmanız gereken Samsung Türkiye Müşteri Hizmetleri ile görüşmek.

Bu bekleme sürecinde size kullanabileceğiniz yeni bir Akıllı Telefonu Samsung sağlıyor. Cihazlar dağıtıma girince de size yeni bir Note 7 serisini gönderiyor.

 

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7

 

Distribütör Garantili Ürünler Ne Olacak?

Samsung Türkiye şu aşamada Sadece Kendi Garantisi bulunan ürünlere destek sözü vermiş durumda.

Farklı satış grupları tarafından ülkemizde satışı yapılan ürünlere Samsung Türkiye tarafından destek verilmeyecek.

Bu noktada bu ürünleri alanların Satış Noktaları ve Garanti Firmaları ile irtibata geçmeleri gerekiyor.

 

Samsung Galaxy Note 7 Arka Kasa
Samsung Galaxy Note 7 Arka Kasa

 

Yurtdışından Getirilen Note 7 Modelleri Ne Olacak?

Bu cihazlarda öncelik Resmi IMEI Kaydı olup olmaması olacak. Eğer IMEI Kaydı BTK tarafından verilen şartlara göre yapılmış ise Sadece Değişim Seçeneği sağlanacak.

Farklı bir modelle değişim ya da Para İadesi bu ürünlerde söz konusu olmayacak.

Süreç Samsung Türkiye Servisleri ve Samsung Türkiye Müşteri Hizmetleri tarafından yönetilecek.

 

Samsung Galaxy Note 7 Ön Siparişe Özel Samsung Gear VR Hediyeli
Samsung Galaxy Note 7 Ön Siparişe Özel Samsung Gear VR Hediyeli

 

Samsung Galaxy VR Hediyeleri İade Edilecek mi?

Galaxy Note 7 Ön Siparişi için hediye edilen Samsung Galaxy VR Gözlükleri iade edilmeyecek.

Ancak kullanıcının Para İadesi istemedi veya Alt Bir Modelle Değişim talep etmesi durumunda Samsung Türkiye’nin iade talep etme hakkı da var.

Ama yeni bir Note 7 alacaklar için böyle bir durum olmayacak.

 

Samsung Galaxy Note 7 Modelinin GIF Özelliği Sosyal Medya Kullanıcılarını Heyecanlandırdı
Samsung Galaxy Note 7 Modelinin GIF Özelliği Sosyal Medya Kullanıcılarını Heyecanlandırdı

 

Kırılan Note 7 Sahipleri Ne Yapacak?

Cihazı kullandığı o kısa süre içerisinde zarara uğratan, ekranını kıran, kasasını zedeleyen kullanıcıların değişim süreçleri biraz sıkıntılı olacak.

Cihazların önce Samsung Yetkili Servisi tarafından onarılması ve sonrasında değiştirilmesi gerekecek.

Kullanıcı Hatası olarak görülebilecek sorunlarda ise Servisler Ücretli Tamir yapacaklar.

Bu sebeple de değişim sürecine kadar cihaza zarar vermemeye özen gösterseniz iyi olur.

Samsung Galaxy Note 7 İade Süreci Nasıl İşleyecek?

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir