Samsung Galaxy Note 7 İçin Samsung Türkiye’den Basın Açıklaması Geldi

Sabah saatlerinde bildirdiğimiz Samsung Galaxy Note 7 Satışlarının Durduğu haberlerinden sonra gün içinde Samsung Türkiye resmi bir basın açıklaması yaptı.

Yapılan basın açıklaması sonrasında Samsung Galaxy Note 7 serilerinin satışının durdurulduğu ve cihazların geri toplatılacağı bilgisi verildi.

Bu süreç sonunda dileyen Yeni Samsung Galaxy Note 7 modelini alacak dileten ise gidip satın aldığı yeniden cihazı iade edip Para İadesi alabilecek.

İşte Samsung Türkiye tarafından yapılan Note 7 konulu Basın Açıklaması…

 


Samsung her zaman en yüksek kalitede ürünler tasarlamayı ve kullanıcılarına sunmayı hedeflemektedir. Yüksek kalitedeki hizmet anlayışımızı sürdürebilmek için, değerli kullanıcılarımızdan gelen her türlü arıza bildirimini çok ciddiye alıyoruz. Galaxy Note7’ye ilişkin bildirilen vakaları takiben, kapsamlı bir inceleme yürüttük ve bu sınırlı sayıdaki vakaların pilden kaynaklanan bir sorun nedeniyle oluştuğunu tespit ettik.

1 Eylül 2016 itibariyle dünya çapında milyonlarca adet satılmış olan Galaxy Note7’ler içerisinde sadece 35 adet vaka bildirilmiştir. Piyasada bu durumdan etkilenmiş olabilecek bataryaları tespit etmek adına tedarikçilerimizle beraber titiz bir inceleme gerçekleştiriyoruz. Belirtmek isteriz ki, ürünlerimiz yürürlükteki tüm mevzuata uygun olarak ithal edilerek satışa sunulmuştur ve BTK (Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu) ile yürütülen ortak çalışma sonucuna göre ülkemizde şu ana kadar bilgimiz dahilinde hiçbir vaka olmamıştır.

Samsung için mutlak öncelik kullanıcılarımızın güvenliğidir. Bu nedenle Samsung Electronics Türkiye olarak ülkemizde Galaxy Note7 satışlarını geçici olarak durdurma kararı aldık. Hali hazırdaki Galaxy Note7 kullanıcılarımız mevcut cihazlarını en kısa zamanda yenileriyle değiştirebilecekler veya satın almış oldukları noktaya ürünü iade ederek ödemiş oldukları ücretin tamamını geri alabilecekler.

Kullanıcılarımız için bu durumu en hızlı şekilde çözmek ve en yüksek kalitede ürünleri sunmaya devam etmek amacıyla çalışıyoruz.


 

Ülkemizde hali hazırda bir Note 7 Patlaması yaşanmadı. Ancak birçok kullanıcı Aşırı Isınma ve Kendi Kendine Kapanma sorunları sebebiyle Cihaz Değişimi talep ettiğini biliyoruz.

Sayfamıza gelen Şikâyet ve Kullanıcı Yorumlarında da bunu görmüştük.

Bu kapsamda Samsung cephesinin ürün daha fazla zarar görmeden ve ismi kötülenmeden bu şekilde bir karar almış olması güzel.

Firmanın değişimleri Satış Noktaları üzerinden mi yoksa Servis Noktaları üzerinden mi yapacağı ise şu aşamada netleşmiş değil.

Bununla alakalı bir duyuru daha ilerleyen günlerde yapılacaktır diye düşünüyoruz.

Samsung Galaxy Note 7 İçin Samsung Türkiye’den Basın Açıklaması Geldi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir