Samsung Galaxy Note 7 İçin Tanıtım Tarihi Netleşti

Önce Samsung Galaxy Note 6 olarak lanse edilen ve hemen arkasından Samsung Galaxy Note 7 ismi ile pazara çıkacağı netleşen yeni Note serisinin Lansman Tarihi de netleşmiş oldu.

Teknoloji Basını ile paylaşılmaya başlanılan Davetiyeler ile Samsung firmasının Unpacked 2016 etkinliğini 2 Ağustos 29016 günü TSİ ile 16.00’da yapacağı belirtildi.

Samsung Galaxy Note 7 serisinin lansman tarihi olacak olan bu günde New York’ta düzenlenecek olan etkinlikle eş zamanlı olarak Rio de Janeiro ve Londra’da da etkinlikler düzenlenecek ve Note 7 modeli resmi olarak duyurulacak.

 

Samsung Galaxy Note 7 Lansman Tarihi
Samsung Galaxy Note 7 Lansman Tarihi

 

Neden Galaxy Note 6 Değil de Galaxy Note 7

Aslında bu sorunun cevabı çok önceden verilmişti.

Samsung Galaxy S7 ve Samsung Galaxy S7 Edge modellerini sene başında duyuran Samsung firması Note serisinde ise bir rakam geriden geliyordu. Bu sebeple de aslında S serisinden bir basamak üstte olan Note serisi bir rakam aşağıda kaldığı için kullanıcının zihninde daha düşük bir model gibi görünüyordu.

Samsung bu olumsuzluğu ortadan kaldırmak adına Samsung Galaxy Note 6 serisini üretmeden yok etti ve Samsung Galaxy Note 7 ailesini karşımıza çıkarmaya karar verdi.

 

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7

 

Güçlü Bir Donanım Bizi Karşılayacak

Samsung Galaxy Note 7 serisi şuan pazarda bulunan S serisinin bir basamak üstünde kendisine yer bulacak.

Tahmini olarak şuana kadar sızan bilgilere göre Edge Kasa Yapısına sahip olacak olan modelde 6 GB Ram Bellek, 64 GB Dâhili Depolama, SnapDragon 821 veya Exynos 8893 serisi işlemci yer alacak.

4.000 mAh’lik bir Batarya Kapasitesine sahip olacak olan cihazın Kalem Desteği, İris ve Parmak izi Okuyucusu gibi ekstra güvenlik özellikleri de olacak.

Arka ve Ön Kamera, Kasa Yapısı, Suya ve Toza Dayanıklılık gibi birçok ekstra özelliğin yer alacağı Samsung Galaxy Note 4 serisinin 4.000 TL gibi bir rakamdan ülkemizde satışa çıkmasını beklemek daha doğru olacaktır gibi görünüyor.

Cihazla alakalı tüm bilgileri 2 Ağustos 2016 tarihinde sitemiz üzerinden sizlerle paylaşıyor olacağız.

Samsung Galaxy Note 7 İçin Tanıtım Tarihi Netleşti

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir