Samsung Galaxy Note 7 Serisi Yenilenmiş Note 7 Olarak Satışa Çıkacak

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Uzunca süredir Söylenti olarak basında dolaşan Yenilenmiş Note 7 iddiası Samsung tarafından yapılan açıklama ile doğrulandı. Stoklardaki Note 7 ürünleri bazı değişiklikler yapılarak yeniden pazara çıkmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Note 7 modellerinin Bataryalarının değiştirilerek Hindistan gibi Vietnam gibi ülkelerde daha uygun fiyatlardan satışa sunulacağı iddiası basına düşmüş ama Yerel Kaynaklar bu iddiayı yalanlamıştı.

Şimdi ise direkt olarak Samsung tarafından bu konuda açıklama yapıldı ve depolarda beklemekte olan Samsung Galaxy Note 7 modelleri ile alakalı 3 adımlı plan açıklandı.

 

İlk Adımda Yenilenmiş Note 7 Satışı Var

Samsung tarafından yapılan açıklama ile satıştan çekilerek geri toplanılan ve %90’ı hiç satılmamış olan Samsung Galaxy Note 7 modellerinde bazı düzenlemeler yapılarak Yenilenmiş Note 7 olarak yeniden pazara sürülmesi planlanıyor.

Yenilenmiş Note 7 modellerinde Kasa – Ekran – Kalem gibi yapılara dokunulmayacak. Değişecek kısım ise 3.500 mAh olarak daha önce cihaza eklenen ve patlamalara sebep olan bataryanın değişmesi.

Firma burada 3.000 mAh veya 3.200 mAh gibi bir Batarya Yapısını cihaz içine ekleyerek Batarya Sorunlarını gidermiş olacak.

Bu sayede cihazın yeniden pazara çıkması noktasında firmanın önünde herhangi bir engelde kalmamış olacak.

 

Samsung Galaxy Note 7

 

İsim Değişikliğine Gidebilir

Samsung Galaxy Note 7 modeli olarak pazarda bir kötü şöhrete sahip olan modelin farklı bir isimle pazara çıkması bekleniyor.

Bu kapsamda Yenilenmiş Note 7 gibi bir isim kullanması beklenen firmanın Note 7 2017 ismi ile de pazara çıkması ihtimaller arasında.

Sene sonuna doğru Note 8 modelini de pazara sürecek olan firmanın Ciddi Fiyat İndirimi ile pazarda yeni ürünü satarak depolarda bekleyen 2.5 Milyona yakın ürünü yeniden değerlendirmeyi planlıyor.

Ürünün hangi ülkelerde satışa çıkacağı henüz netleşmemiş olsa da firma tarafından ürünün Amerika Pazarına gönderilmeyeceği gelen bilgiler arasında.

 

Samsung Galaxy Note 7 S-Pen

 

Diğer Adımlar Parça Kullanımı ve İmha Konusunda

İlk adımda yenileyerek satışını yapacağı Note 7 modellerinde satışa uygun olmayanların ise İç Bileşenleri alınarak farklı ürünlerde kullanılmaya devam edilecek.

Sonrasında kalan Metal Bileşenler ise standartlar çerçevesinde imha edilerek Geri Dönüşüm Sistemine sahil edilecek.

Samsung cephesinin bu noktada Min. Zarar etme peşinde olduğunu, elinde bulunan ve 2016 senesi için ciddi bir beğeni toplayan Note 7 modellerini yeniden değerlendirmek istediği kesin bir durum.

 

Samsung Galaxy Note 7

 

Satış Tarihi, Ülke Listesi ve Fiyatı Net Değil

Henüz hangi tarihte Yenilenmiş Note 7 modellerinin satışa çıkacağı, Hangi ülkelerde resmi olarak satılacağı ve ne kadarlık bir etiket fiyatına sahip olacağı belli değil ürünün.

Ülkemizde Yenilenmiş Note 7 modelinin satışa çıkıp çıkmayacağı konusunda şu aşamada netleşmiş durumda değil.

Ancak birçok kullanıcı için 2.500 TL gibi bir fiyattan ülkemizde yeniden satışa girmesi durumunda Alınabilir Bir Telefon olacağı da kesin gibi görünüyor.

İlk satış döneminde 3.600 TL gibi bir rakamdan satışa sunulan Samsung Galaxy Note 7 modelinin bataryadan biraz kırpılmış hali olacak olan Yenilenmiş Note 7 modeli Uygun Fiyatla pazara çıkması durumunda başarılı bir satış grafiği yakalayacaktır.

Bu grafikle birlikte 2016 yılında Samsung cephesi için ciddi bir zarar kaynağı olan Note 7 ailesi de bu zararın büyük kısmını telafi edecektir.

Samsung Galaxy Note 7 Serisi Yenilenmiş Note 7 Olarak Satışa Çıkacak

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. Arkadaşlar casper VIA f1 kulanıcısıyım ama bize türk malı diye geçiriyolar halbuki asıl adı gionee s9 dur yane çinde üretilen bi cihaz aldım pişman oldum

 2. Via f1 kullanıcısıyım ve özel alan denen bir uygulama var bunun şifresini unuttum ayarlardan veya herhangibi yerden şifre değiştirme seçeneğini bulamadım okadar uğraştığıma rağmen bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

  • Şifreyi unuttu iseniz değiştirmeniz biraz zor gibi. Ama dilerseniz müşteri hizmetlerini arayıp bilgi isteyin. Tam olarak bizim de bir bilgimiz yok.

 3. Telefonu 3 aydır aldım ve kullanıyorum geceleri kendiliğinden kapanıyo ve akşam şarj 80 iken sabah uyandığımda 20 kalmış oluyor ben öğrenciyim ve telefon kapanınca alarm çalmadığı için erken saatte olan derslerime gidemiyorum bundan başka bi sorunu yok telefonumun buna da bi çare bulunsa telefonun diğer özellikleri güzel ve beğeniyorum

  • Samsung Galaxy Note 7 serisini satın almış olamazsınız. Note FE serisini mi sarın aldınız acaba? Çünkü Note 7 serisinin ilk versiyonu geri toplatıldı.
   Cihazın bataryasında da sorun olabilir Yazılımsal bir sorun da olabilir.
   Verilerinizi yedekleyip, Google hesaplarını kaldırıp Hard Reset atma yoluna gidebilirsiniz. Düzelme olmazsa servis ile görüşmeniz gerekecek.

 4. Ben telefon alalı 1 hafta oldu sarz cabuk bitiyor uygulama falan demeyin çünkü her telefonda uygulama arkası var neden böyle oluyor servise göndersem yaparlar m??

  • Telefonu nasıl ve nereden aldınız merak ettim. Note 7 modeli Türkiye’de satışta değil.
   Batarya eğer sorun yaratıyor ise aldığınız yerle görüşmenizi öneririm. Değişim talep edin.