Samsung Galaxy Note 7 Serisinin Teknik Özellikleri Büyük Ölçüde Belli Oldu

Samsung Note serisinin yeni üyesi Samsung Galaxy Note 7 çok yakında resmi olarak duyurulacak. Ancak daha ürün pazara çıkmadan Sızıntı Bilgiler ile cihazın neredeyse tüm özellikleri belli oldu.

Cihazın iki farklı işlemci yapısına sahip olacağı daha önceki modellerden zaten aşina olduğumuz bir durum. Serinin bir modeli 2.3GHz frekans hızında çalışan 4 Çekirdekli SnapDragon 821 işlemci ailesine sahip bir chipset ile satışa çıkarken diğer model ise 2.6 GHz frekans hızına sahip olacağı öngörülen 8 Çekirdekli Exynos 8893 serisi işlemci ailesi kullanılacak.

6 GB Ram Belleğin artık kesin şekilde olacağını düşündüğümüz Note 7 serisinde 4.000 mAh’lik bir batarya, USB Type-C girişi, 12 MP değerinde arka ve 5 MP değerinde ön kamera kendisine yer bulacak.

64 GB, 128 GB ve 256 GB olmak üzere 3 farklı depolama alanına sahip olacak olan seride Micro SD Kart desteği de kendisine yer bulmuş durumda.

5.7 inç boyutunda Quad HD Ekran yapısına sahip olması beklenilen Note 7 serisinin normal modeli ile birlikte EDGE modeli de satışa çıkacak.

Cihaz TouchWiz Ara Yüzü ve Android 6.0.1 İşletim Sistemine de sahip olacak ve geliştirilmiş S-Pen kalem özelliklerine sahip olacak.

Kısacası Samsung Galaxy Note 7 serisi şu aşamada oldukça güçlü teknik özellikler ile kullanıcı karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Note 7 Serisinin Teknik Özellikleri Büyük Ölçüde Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir