Samsung Galaxy Note 7R (Yenilenmiş Note 7) Satışa Çıkmaya Hazır

Geçen seneyi büyük bir hayal kırıklığı ile kapatan Note 7 modelinin Yenilenmiş Sürümü olan Samsung Galaxy Note 7R modelinin ilk resmi verileri gün yüzüne çıkmaya başladı.

Kısa süre önce FCC’den sertifikasını alan Galaxy Note 7R modeli yakın dönemde resmi olarak satışa sunulacak gibi görünüyor.

İlk seri ile karışmaması adına Note 7 olarak değil de Note 7R olarak pazara çıkacak olan modelde R harfi ‘Refurbished’ yani ‘Yenilenmiş’ anlamına geliyor.

 

Samsung Galaxy Note 7R

 

İlk Olarak Güney Kore’de Satışa Sunulacak

2017 Ağustos – Eylül ayı gibi Samsung Galaxy Note 8 modeli pazara çıkacak olmasına rağmen Samsung cephesi bir türlü yüzünü güldürmeyen Note 7 modelini de satışa sunmaya kararlı görünüyor.

Bu kapsamda da gelen ilk bilgilere göre Samsung Galaxy Note 7R modeli 620 Dolar gibi bir fiyat etiketine sahip olacak.

Geçen sene pazara çıktığında ise Note 7 modelinin 875 Dolarlık bir fiyat etiketine sahip olduğunu belirtmemiz gerek. Yani cihazın totalde %30 gibi bir indirimle pazara çıkacağını düşünebiliriz.

Bu durumda da cihazın Türkiye Pazarında satışa çıkması ve %30’luk indirimin ülkemizde de uygulanacağı düşüncesi üzerinden gidersek 3.600 TL’den ilk olarak satışa çıkan Note 7 modelinin Yenilenmiş sürümünün 2,500 TL gibi bir fiyata satılmasını beklememiz gerek. Ancak bu rakamın vergilerle beraber yeniden hesaplanması gerekecek gibi görünüyor.

Bunun yanında 2.500 TL’den satışa girecek olan bir Note 7 modelinin Samsung Galaxy A7 (2017) ve Samsung Galaxy S7 serilerinin satışını neredeyse sıfıra indireceği gerçeğini de görmezden gelemeyiz.

Bu noktada da Samsung Galaxy Note 7R modeli eğer ülkemizde satışa çıkarsa ortalama fiyatın 3,000 TL olmasını beklemek daha doğru olacaktır diye düşünüyoruz.

 

Samsung Galaxy Note 7R Puan

 

Samsung Galaxy Note 7R Modelinin Teknik Özellikleri

Daha önce pazara sürülen Note 7 modelinden bazı küçük farklar ile karşımıza çıkan Samsung Galaxy Note 7R modelinde değişen ilk detay tabi ki Batarya alanında.

Daha önce 3.500 mAh’lik bir batarya ile kullanıcı sunulan Note 7 modelinden sonra Note 7R modeli için 3.200 mAh’lik bir batarya kullanılmış durumda.

Bunun dışında Android 6.0 ile pazara çıkan Note 7 serisinden farklı olarak Note 7R modelinde Android 7.0 sürümü kullanılmış. Aradan geçen 1 sene içerisinde zaten Note 7 serisi için bir güncelleme gelmiş olacaktı.

Bunu dışındaki diğer özellikleri aynı kalan Note 7R modelinin yakın dönemde Samsung tarafından da resmi olarak duyurulması ve resmi satışa çıkması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 7R (Yenilenmiş Note 7) Satışa Çıkmaya Hazır

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir