Samsung Galaxy Note 8 Enterprise Modeli Satışa Çıktı

Samsung’un yeni amiral gemisi Note 8 özellikle iş dünyasına daha fazla hitap edeceği Samsung Galaxy Note 8 Enterprise modelini ilk olarak Almanya’da satışa sundu.

Temel olarak normal bir Note 8 modelinden Tasarımsal veya Donanımsal olarak herhangi bir farkı olmayan Samsung Galaxy Note 8 Enterprise serisinin farkı ise gerek yazılım gerekse de Garanti Süresi noktasında ortaya çıkıyor.

S-Pen Desteği ile her türlü kesimden insana hitap etmeyi planlayan Samsung firması Note 8 Enterprise serisi ile de özellikle İş Dünyasına özel bir cihaz üretmeyi planlamış durumda.

 

Samsung Galaxy Note 8 Enterprise Modelinde Neler Değişiyor

Öncelikli olarak cihazda Knox Configure ve Enterprise Firmware OTA güncellemeleri 3 yıllık bir lisans ile kullanıcılara sunuluyor.

Bu sayede güvenlik ve güncelleme notasında normal Note 8 serisinden bir basamak öne çıkmış oluyor cihaz.

Bunun dışında Almanya için 2 yıllık garantisi bulunan Note 8 modelinden farklı olarak Samsung Galaxy Note 8 Enterprise  serisi 3 yıllık garanti ile kullanıcılara sunuluyor olacak.

Yalnız burada Normal Garanti süresinin uzatıldığı, Kasko veya Sigorta gibi bir koruma paketinin cihaza eklenmediğini anımsatmakta fayda var.

Note 8 Enterprise modelinin diğer modelden farklı olarak Google tarafından her ay yayınlanan güvenlik güncellemelerini de alacağını belirtmemiz gerek.

Yani güvenlik noktasında Enterprise serisi normal seriden çok daha fazla şey sunuyor olacak kullanıcılara.

 

Note 8 Enterprise

 

Samsung Galaxy Note 8 Enterprise Türkiye’de Satılacak mı?

Bu serinin şu aşamada sadece Almanya özelinde satışta olduğu ve diğer Avrupa Ülkelerine ve dolayısıyla da Türkiye’de satışa çıkıp çıkmayacağı belli değil.

Almanya’daki satışların iyi gitmesi durumunda Samsung Galaxy Note 8 Enterprise modelinin diğer ülkelerde de satışa sunulması muhtemel bir seçenek halini alabilir.

Ancak ülkemizde şu aşamada 4.999 TL gibi bir fiyattan satılan Note 8 modelinden sonra Note 8 Enterprise modelinin de 5.500 TL civarlarında olmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Bu rakamın da kullanıcıları İş Adamı olsalar dahi, donanımsal bir değişim de olmadığı için pek çekici olacağını sanmıyoruz.

Samsung Galaxy Note 8 Enterprise Modeli Satışa Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir