Samsung Galaxy Note 8 Modeli Artık Tamamen Netleşti

Uzunca süredir gelen birçok sızıntı bilgi ve Samsung’un yanlışlıkla paylaştığı görseller sonrasında Samsung Galaxy Note 8 modeli tamamen netleşmiş oldu.

Ağustos ayı içerisinde artık tanıtılmasına kesin gözüyle bakılan ve tasarım olarak Galaxy S8 serisi ile başlanan Sonsuz Ekran yapısına sahip olacağı netleşen Note 8 modelinin kasa detayları da artık tamamen sızdı.

23 Ağustos tarihinde tanıtılması beklenen cihazla alakalı olarak Samsung Exynos Twitter sayfasında yapılan bir paylaşım, ki büyük ihtimalle yanlışlıkla paylaşılmadı, cihazın tasarımı hakkında artık sızıntıların da netleşmesine sebep oldu.

 

Samsung Galaxy Note 8 Sızıntı Görsel

 

Daha Uzun, Daha Dikdörtgen

Samsung Galaxy Note 8 serisinin son sızan paylaşımlara göre 6.3 inçlik ekranı ile Samsung Galaxy S8 ve Galaxy S8+ modellerinden daha uzun bir yapıya sahip olması bekleniyor.

Ayrıca tasarım dilinde de biraz farklılık yapılarak, ekran boyutunun da etkisi ile daha dikdörtgen bir yapı cihaza uygulanmış.

Teknik Özellik bakımından ise artık neredeyse Çift Kamera Yapısı netleşmiş durumda. 12 MP + 12 MP değerinde iki arka kameraya sahip olacak olan cihazın ön kısmında ise 8 veya 12 MP değerinde bir selfie kamera kendisine yer bulacak. Aynı şekilde ön kısımda bir Home Tuşu bulunmadığı için cihazın Parmak İzi Okuyucusu da arka kısımda kendisine yer bulacak.

SnapDragon 835 veya SnapDragon 836 serisi bir işlemcinin yanında Türkiye gibi pazarlarda da Samsung Exynos 8895 serisi bir işlemci ile cihazın pazara çıkmasını bekliyoruz.

 

Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Paylaşımı

 

6 GB Ram Bellek bulunacak olan cihazda Note 7 serisinde büyük beğeni toplayan S-Pen Yapısı aynen korunacak. Daha önce Note 7 modelinde 3.500 mAH’lik bir bataryaya çıkan ve sıkıntılı bir sene geçiren Samsung firması bu seride de 3.300 mAh’lik bir batarya kullanacak. Kullanılacak olan batarya saha önce S8 ve Note FE serilerinde kullanılan batarya olacak.

Note 8 serisi Ağustos ayının son haftalarında tanıtıldıktan hemen sonra Eylül ayında satışa çıkacak ve hızlı bir şekilde tüm pazarlara ürünlerin sevkiyatları yapılacak.

Bu sayede Apple iPhone serisinin yeni modellerinden önce kullanıcıların beğenisine sunulmuş ve Teknoloji Marketlerdeki yerini almış olabilecek.

 

Samsung Galaxy Note 8

Samsung Galaxy Note 8 Modeli Artık Tamamen Netleşti

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.